Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Toto by ste v Tatrách nečakali, no predsa to tam nájdete

Sni mka obrazovky 2018 06 03 oa13.16.49.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Keď sa opýtate Slováka či cudzinca na jeden z najväčších symbolov našej krajiny, tak veľa ľudí odpovedia práve Tatry. Niet sa čomu čudovať, máme byť na čo právom hrdí. Tentokrát sme si pripravili článok o netradičných miestach v Tatrách, ktoré by ste tam možno nečakali, no predsa tam sú.  

Tatry

Tatry sú miestom, kde denno-denne prichádza veľké množstvo nielen domácich, ale aj zahraničných turistov, aby si ich obzreli zblízka. Známe sú viacerými krásnymi miestami či vrcholmi, ktoré dotvárajú celkovú atmosféru tohto miesta.

Kadibúdka v Tatrách

Tentokrát sme však vybrali dve netradičné súčasti našich Tatier. Prvou z nich je najvyššie položená kadibúdka na Slovensku, ktorou sa môže pochváliť Chata pod Rysmi ležiaca v nadmorskej výške 2250 metrov n. m. Táto farebne pomaľovaná latrína leží v diskrétnej zóne asi 200 metrov od chaty a predstavuje pravdepodobne najznámejší záchod na celom Slovensku.

Od latríny si možno vychutnávať nádherný panoramatický výhľad na Vysoké Tatry. Netreba však zabúdať, že Chata pod Rysmi, ktorej tento skvost patrí, je otvorená len počas letnej sezóny, od 15. júna do 31. októbra.

Autobusová zastávka

Druhým unikátom Tatier je autobusová zastávka, ktorú nájdete na ceste práve k najvyššie položenej horskej chate na Slovensku, ktorou je spomínaná Chata pod Rysmi.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 3. júna 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: