Viete o tom, že aj na Slovensku máme šikmé veže?

Zdieľať
Sni mka obrazovky 2018 06 05 oa12.08.06.jpg

Na Slovensku je možné nájsť veľa zaujímavých miest či pamiatok, ktoré sú istým spôsobom jedinečné a výnimočné. Vedeli ste o tom, že aj na Slovensku máme vlastné šikmé veže? Pozrite si tento článok a dozviete sa, kde sa nachádzajú.

Vrbové

Vrbové je mesto na západnom Slovensku, v okrese Piešťany. Toto mesto je častokrát označované aj ako „slovenská Pisa“. Zvonica, ktorú nájdete neďaleko Kostola sv. Martina má totiž odklon až 99 centimetrov a patrí k najzaujímavejším pamiatkam mesta.

Banská Bystrica

Banská Bystrica patrí k tým najkrajím slovenským mestám a rovnako aj toto mesto sa môže pochváliť vlastnou šikmou vežou. Je ňou hodinová veža, ktorá sa nachádza nad hlavným námestím mesta, Námestím SNP. Jej odklon je až 68 centimetrov.

Vráble

Dominantou centra mesta Vráble, ktoré sa nachádza v Nitrianskom kraji, je Kostol Preblahoslavenej Panny Márie. Práve veža tohto kostola sa odkláňa, aj keď sa nevie presne o koľko centimetrov.

Ivanka pri Nitre

Obec Ivanka pri Nitre je rovnako známa tým, že tam nájdete šikmú vežu. Tá je súčasťou Kostola sv. Martina, ktorý bol postavený koncom 18. storočia. A jej odklon je pravdepodobne až 151 centimetrov.

Sni mka obrazovky 2018 06 05 oa12.04.48.jpg

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom