Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Slovenské „doliny“, ktorých krása je neopísateľná

Sni mka obrazovky 2018 09 10 oa19.01.25.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza veľké množstvo krásnych miest, medzi ktoré patria aj naše doliny. Vybrali sme niekoľko z nich, ktoré patria medzi turistami k tým najobľúbenejším. Súhlasíte?

Jasenská dolina

Táto dolina leží vo Veľkej Fatre a patrí k tým najnavštevovanejším dolinám Turca. Začína sa pod Jarabinou a Malým Lyscom, v obci Belá sa spája s Belianskou dolinou. Ponúka výborné možnosti pešej turistiky, cykloturistiky a v zime je tam v prevádzke lyžiarske stredisko.

Belianska dolina

Hlboká a dlhá dolina v regióne Turiec sa začína pod Borišovom a vyúsťuje až do Turčianskej doliny v obci Belá-Dulice.

Kvačianska dolina

Vidieť tam môžete veľmi pôsobivý skalný útvar Jánošíkova hlava, rokliny, výhliadky na dolinu a na konci, malebné Mlyny Oblazy, ktoré stoja tiež za návštevu.

Necpalská dolina

Táto dolina sa nachádza v podhorí Veľkej Fatry a je veľmi dobrým miestom na turistiku i cykloturistiku.

Vrátna dolina

Vrátna dolina sa nachádza len 3 kilometre od obce Terchová a je považovaná za najkrajšiu dolinu Malej Fatry. Je to jedno z najvýznamnejších turistických a lyžiarskych stredísk na Slovensku a ponúka široké možnosti aktívneho odpočinku v lete i v zime.

Zádielska dolina

Štátna prírodná rezervácia Zádielska dolina sa nachádza na rozhraní Košického a Rožnavského okresu, v katastralnom území Zádielske Dvorníky. Tento monumentálny krasový kaňon je vytvorený potokom Blatnica vo vápencoch Slovenského krasu.

Žiarska dolina

Dolina sa nachádza v južnom podhorí Západných Tatier a patrí k ich najkrajším a najnavštevovanejším dolinám. Začína v obci Smrečany a je vhodným východiskovým bodom na turistiku do Západných Tatier.

Bielovodská dolina

Táto dolina je najrozsiahlejšia a najmohutnejšia dolina Vysokých Tatier i celého Slovenska.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 12. septembra 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: