Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zaujímavé miesto v Bratislave, o ktorom vie len málokto

Sni mka obrazovky 2018 06 10 oa10.29.27.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

V Bratislave sa nachádza veľa zaujímavých miest, ktoré vyhľadávajú nielen domáci, ale aj zahraniční turisti. No v našom hlavnom meste je aj veľa miest, o ktorých možno nevie každý. Tentokrát sme sa pre to pozreli na pár zaujímavostí o pamätníku Chatama Sofera.

Pamätník Chatama Sofera

Pamätník Chatama Sofera v Bratislave je jedinečným miestom a približuje históriu bratislavskej židovskej komunity. Je pozostatkom najstaršieho židovského cintorína v Bratislave, ktorý bol zničený v roku 1943 v dôsledku výstavby tunela pre električkovú trať. V podzemnom priestore sa zachovalo 23 hrobov v rabínskej sekcii vrátane hrobu významného bratislavského rabína Chatama Sofera.

Kto bol Chatam Sofer?

Chatam Sofer (1762–1839) bol rabín bratislavskej židovskej obce a predstaviteľ tradičného židovského učenia v Bratislave na nábreží L. Svobodu. Toto miesto predstavuje pútnické miesto Židov. V rokoch 2000 – 2002 bol celý areál obnovený a náhrobné kamene zreštaurované. Architekt Martin Kvasnica vytvoril pozoruhodné dielo, ktoré spĺňa striktné požiadavky halachy, židovského práva, ako aj najvyššie štandardy súčasnej architektúry. Toto miesto bolo znovu otvorené v roku 2002 na 240. výročie narodenia Chatama Sofera.

Pamätník Chatama Sofera nie je múzeum, je to hrobka postavená nad pohrebiskom významných rabínov a učencov, ktorým sa v židovskej tradícii preukazuje veľká úcta. Pamätník často navštevujú ortodoxní židovskí pútnici z celého sveta.

Pri návšteve tohto miesta je potrebné mať na sebe dôstojný odev. U mužov sa vyžaduje pokrývka hlavy (čiapka alebo klobúk), krátke nohavice sú nevhodné. Ženy musia mať dlhú sukňu alebo nohavice a zakryté ramená.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 10. júna 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: