Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zrúcaniny hradov v okolí Bratislavy, ktoré sa oplatí navštíviť

Sni mka obrazovky 2018 06 12 oa13.27.01.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza viacero zaujímavých zrúcanín hradov. Tentokrát sme si pripravili článok o zrúcaninách hradov v okolí Bratislavy, ktoré sa oplatí navštíviť. Už ste tieto zrúcaniny navštívili?

Hrad Devín

Devínsky hrad alebo Hrad Devín je bývalý hrad v rovnomennej bratislavskej mestskej časti, ktorého zrúcaniny ležia na skalnom brale nad sútokom riek Moravy a Dunaja. Patrí k významným pamiatkam Bratislavy a jej okolia.

Hrad Biely Kameň

Biely Kameň je zrúcanina gotického hradu nachádzajúca sa zalesnenom návrší nad mestom Svätý Jur v okrese Pezinok.

Hrad Pajštún

Pajštúnsky hrad patril do sústavy pohraničných hradov, ktoré v Malých Karpatoch preberali od 13. storočia funkciu ochrany severozápadných hraníc uhorského štátu. Nachádza sa asi 2,5 km od obce Borinka.

Plavecký hrad

Zrúcanina Plaveckého hradu sa nachádza nad obcou Plavecké Podhradie na kopci Pohanská na západnom úpätí Malých Karpát. Pri severnom úbočí sa nachádza vchod do Plaveckej jaskyne.

Dračí hrádok

Dračí hrádok je zrúcanina na vrchu Úboč nad údolím Stupavského potoka, nachádzajúceho sa 2 km východne od obce Borinka.

Hrad Čeklís

Zrúcaniny hradu Čeklís sa nachádzajú nad riekou Černa voda na okraji obce Bernolákovo v susedstve rímskokatolíckeho kostola.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 13. júna 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: