Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Miluješ čokoládu? Vedci zistili prekvapivú správu

Chocolate 1202606_960_720.png
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: pixabay.com
reklama:
reklama:

Kto by nemal rád čokoládu? V každom momente nášho života je správnou voľbou. Či už si smutný, alebo nešťastný vždy ti zaručene zlepší náladu.

Jedinou nevýhodou je fakt, že väčšina z nás má po konzumácii čokolády výčitky svedomia. Tie, podľa najnovších vedeckých poznatkov, už mať nemusíme. Vedci zistili, že čokoláda má pozitívny vplyv na činnosť mozgu. Na vzorke viac ako 1000 dobrovoľníkov zistili, že tí, ktorí jedia čokoládu aspoň raz týždenne majú vynikajúcu funkčnosť mozgu. O dôvod naviac konzumovať čokoládu, nemyslíš?

Chocolate 183543_960_720.jpg
pixabay.comFoto: pixabay.com

Tento výskum priniesol komplexné výsledky – účastníci boli požiadaní, aby vyplnili pomerne jednoduché úlohy, ako je zapamätanie si pár položiek na zozname či memorovanie telefónnych čísiel. Tí, ktorí pravidelne konzumujú čokoládu s vysokým obsahom kakaa zvládli tieto úlohy efektívnejšie.

Potraviny, ktoré obsahujú flavonoidy majú tendenciu k zvýšenej mozgovej činnosti – našťastie pre nás, čokoláda je jednou z týchto potravín.

Horizon33_2016 3 16_10 36 34.png
www.flickr.comFoto: www.flickr.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor turkotovaveronikaDátum 16. marca 2016Zdroj www.viralnova.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
K téme
reklama:
reklama:
reklama: