Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ministerka Kolíková v seriáli RTVS: Drsná kritika kvôli Lučanskému! Prečo ho do toho zatiahli?

Mária Kolíková (druhá zľava) sa objavila v seriáli RTVS
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Mária Kolíková (druhá zľava) sa objavila v seriáli RTVS Foto: RTVS
reklama:
reklama:

Seriál RTVS s názvom Pumpa tentoraz zrejme poriadne prestrelil. Účinkovanie politikov v ňom nie je nič výnimočné, preto účasť ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej nikoho neprekvapil. Obsah poslednej epizódy však zrejme áno. A šéfka rezortu si to zlízla doslova zo všetkých strán. 

Dôvodom, prečo sa do nej pustil napríklad Peter Pellegrini v diskusnej relácii je fakt, že v poslednim diely sa sústredili aj na smrť Milana Lučanského, ktorého spomenuli a rozhodne nešlo o slová pochvaly. „Ja o tom už nerada rozprávam, keď nemusím, ale môžem o tom niečo povedať. Prvé zranenie bolo jeho vlastné. Nakoniec to povedal sám, povedal to advokát. A to druhé bolo, bohužiaľ, samovražda, tak to zo všetkého vychádza. Tak máme teraz aj veľkú komisiu, tak to prešetrí a ja si myslím, že zatiaľ zo všetkého vyplýva, že proste, že takáto bola tá udalosť. To sa stalo,“ vyjadrila sa v Kolíková v Pumpe. Rovnako tak zarezonovala aj jej reakcia na starišho mĺveho pána, ktorý je súčasťou obsadenia seriálu. Ten doslova povedal ako ho „strašne serie, že niektorí toho Lučanského majú za hrdinu,“. Kolíková následne odpovedala: „No Kuciak ani Palach to nebol.“

A práve tieto slová pobúrili najmä Pellegriniho. „Ja som od vás ako od ženy čakal naozaj trochu viacej citu. Viete si predstaviť, že vy by ste boli dcéra generála Lučanského, pozeráte RTVS a pozeráte sa, ako nejaká ministerka, týždeň po tom ešte ani zem nevychladla, ako tam rozpráva o Lučanskom na nejakej trápnej pumpe, hoc sa to možno niekomu páči… Tam ste ma sklamali. Ak vy hovoríte, že niekto niečo zneužíva, tak toto, čo ste previedli vy včera v televíznej relácií, mňa zranilo a to som od vás nečakal,“ povedal Pellegrini v relácii TV Markíza Na Telo. Ministerka svojim účinkovaním v seriáli RTVS pobúrila veľa ľudí. Rozdelili sa však na dva tábory. Jedným prišla jej pasáž vtipná, iní naopak videli v slovách, ktorými sa prezentovala neúctu voči bývalému šéfovi polície. Jednou z kritičiek bola aj známa tvár z politiky.

„Toto už nie je Pumpa, ale Žumpa. A príde mi, že autor scenára je asi Matovič. Slovník 4. cenovej skupiny, hlúpo až primitívne nahrávajú vládnej koalícii a vrchol bolo to slaboduché urážanie nebohého generála Lučanského nielen zo strany hercov , ale aj samotnej ministerky Kolíkovej. Tá osoba si môže zmeniť imidž , ale jej vnútro ostane prehnité a prežraté zlom aj tak . Spravodlivosť sa zobrazuje so zaviazanýmo očami. To preto, aby bola nestranná, nezaujatá. Kolíková by mala po svojom vystúpení v Žumpe odstúpiť už len preto, lebo sama ukázala svoju zaujatosť voči nebohému generálovi Lučanskému a nie je dôvera , že komisia, ktorú zriadila objektívne vyšetrí okolností jeho smrti! Vládnej koalícií už musí riadne tiecť do topánok , keď sa uchyľujú k takýmto primitívnym agitkám, za ktoré by sa v minulosti hanbili aj komunisti a dnes aj severokórejský Kim. No fuj! A za toto platíme mesačne skoro 5 eúr! Normálne som sa musela hanbiť, keď som to pozerala zo záznamu. Byť hercom , tak radšej hladujem, ako si zarábať peniaze takýmto spôsobom,“ napísala na sociálnu sieť bývalá politička Anna Belousovová.
K celej situácii sa vyjadrila aj samotná televízia, ktorá tak reagovala na silnejúcu kritiku. „Pozvanie ministerky spravodlivosti SR Márie Kolíkovej vyplynulo z dramaturgie relácie, ktorá reflektuje aktuálne dianie na Slovensku. Keďže bola počas uplynulých týždňov politicky exponovanou postavou, jej pozvanie bolo jednoznačnou dramaturgickou voľbou. Ceníme si, že pani ministerka bola ochotná zniesť komentáre na svoju adresu a v rámci žánru relácie si dokázala udržať nadhľad. Ako všetci hostia relácie, aj pani ministerka dostala priestor prezentovať svoje osobné názory a postoje bez cenzorského zásahu. Relácia Pumpa sa snaží na obrazovky vrátiť žáner politickej satiry, ktorá v televíznom vysielaní dlhodobo absentovala. Divákom prinášame program, v ktorom sa otvorene rozpráva o všetkom, čo trápi spoločnosť a scenáristicky odráža aktuálnu verejnú diskusiu či už v oblasti médií, sociálnych sietí alebo verejného priestoru. Našou snahou je v rámci dialógov ústredných postáv predstaviť všetky názorové fronty a tému odprezentovať vyvážene, konečný názor na prezentované problémy nechávame na diváka. Rovnako sme pristupovali aj k téme tragického úmrtia Milana Lučanského v rámci ostatnej epizódy. Mrzí nás, že spracovanie tejto témy vnímajú niektorí diváci ako urážku jeho pamiatky alebo výsmech tragického úmrtia, čo v žiadnom prípade nebolo našim zámerom. Ospravedlňujeme sa divákom, ktorých sa spracovanie tejto témy v rámci relácie dotklo,“ povedal producent a režisér Pumpy Peter Begányi.
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

reklama:
reklama:
reklama: