Mladá speváčka Ariana Grande a jej cesta za úspechom. Takto sa jej podarilo preraziť vo svete

Zdieľať
profil Ariany Grande

Ariana Grande Instagram a iné sociálne siete využíva na prezentáciu svojej hudobnej scény, ale aj osobného života. 

Kto je Ariana Grande?

Ariana Grande, celým menom Ariana Grande-Butera, sa živí predovšetkým ako speváčka. Je to však aj úspešná americká herečka a modelka. Hereckú kariéru odštartovala v detskom divadle Fort Lauderdale Children’s Theatre, kde si zahrala svoju prvú rolu Annie a tiež sa objavila v muzikáloch Čarodejník z krajiny Oz a Kráska a zviera.

Neskôr si zahrala v broadwayskom muzikáli 13 a v roku 2009 získala úlohu Cat Valentine v televíznom seriáli V ako Victoria (Victorious). Objavila sa aj v ďalších divadelných, televíznych a filmových úlohách a prepožičala svoj hlas do animovaných seriálov a filmov.

Ariana Grande Youtube

Svoju hudobnú kariéru začala mladá speváčka so soundtrackovým albumom Music from Victorious v roku 2011. Následne podpísala nahrávaciu zmluvu s Republic Records a vydala svoj debutový album Yours Truly (2013), ktorý sa umiestnil na 1. mieste amerického rebríčku Billboard 200.

Jej druhý album z roku 2014 s názvom My Everything sa tiež stal číslom jeden v Spojených štátoch. Single „Problem“, „Break Free“, „Bang Bang“ a „Love Me Harder“ strávili 34 po sebe idúcich týždňov v top 10 rebríčku Billboard Hot 100 a Ariana sa tak stala umelkyňou s najväčším množstvom singlov v top 10 za rok 2014.

V roku 2016 vyšiel jej tretí štúdiový album Dangerous Woman. Rovnomenný singel z albumu debutoval na 10. mieste rebríčku Billboard Hot 100. A iba prednedávnom, v auguste tohto roku, vydala svoj štvrtý štúdiový album s názvom Sweetener.

Ariana Grande – No tears left to cry

Ocenenia Ariany Grande

Za vedľajšiu rolu roztlieskavačky Charlotte v broadwayskom muzikáli 13 získala cenu National Youth Theatre Association Award. V roku 2013 vyhrala cenu American Music Award v kategórii „Umelec roka“. O rok neskôr získala cenu People’s Choice Award v kategórii „Najobľúbenejší prelomový umelec“. Získala tiež cenu MTV Video Music Award za videoklip k piesni „Problem“ v kategórii „Najlepší popový videoklip“.

Ariana Grande a Mac Miller

Mac Miller je americký rapper a bývalý priateľ speváčky. Našli ho však mŕtveho v jeho dome v Los Angeles začiatkom septembra, pričom podľa správ médií bolo príčinou jeho úmrtia predávkovanie. Dvojica sa rozišla začiatkom tohto roka po takmer dvojročnom vzťahu. Ariana bola z tejto udalosti zdrvená a vyčítala si, že rapperovi nedokázala pomôcť.

Zaujímavosti o Ariane Grande

– dátum narodenia – 26. jún 1993

– miesto narodenia – Boca Raton, Florida, Spojené štáty

– hudobný žáner – pop, R&B

–  je dcérou Joan Grande, šéfky spoločnosti Hose-McCann Communications a Edwarda Buteru, ktorý vlastní grafickú firmu

– má talianskych predkov

– má staršieho nevlastného brata Frankieho

– keď mala Ariana 9 rokov, jej rodičia sa rozviedli

– 22. mája 2017 sa po skončení jej koncertu odpálil v Anglicku atentátnik, ktorý zabil 22 ľudí a viac ako 100 zranil

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom