Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Moderátor českej Novy slovne útočil na odborníka kvôli korone a teraz…STOPKA v televízii!

Peter Suchoň (vľavo)
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Peter Suchoň (vľavo) Foto: TV NOVA
reklama:
reklama:

Našich bratov Čechov pandémia zasiahla oveľa viac, ako okolité krajiny. Situácia u nich je naozaj vážna a dokonca sú štatisticky najhorším štátom na celom svete v prepočte na počet obyvateľov. Správy najsledovanejšej televízie Nova preto večer čo večer prinášajú analýzy, reportáže a rozhovory s odborníkmi. Jeden z posledných však moderátor hlavného spravodajstva absolútne nezvládol. Peter Suchoň pritom patrí k obľúbeným tváram sestry našej Markízy. Tentoraz však svoje správanie prepískol na olnej čiare. 

Pustil sa totiž  do šéfa Českej lekárskej komory Milana Kubku. „Pán prezident, ešte k vášmu vyjadreniu v skratke: Lekári padajú na hubu a ľudia si chodia kupovať biomrkvu. To ste ako mysleli?“ spýtal sa Suchoň a napriek snahe o vysvetlenie sa do Kubku pustil ešte viac. Dokonca nasledujúci hosť moderátorovi povedal, že jeho správanie voči šéfovi lekárskej komory nebolo vhodné a nemá chuť mu ani na jeho otázky odpovedať. Televízia si zlyhanie moderátora uvedomila a okamžite jednala. „Ide o zlyhanie moderátora, ktorý nedodržal základné novinárske pravidlá. Budú z toho vyvodené dôsledky. V mene redakcie spravodajstva sa za túto poľutovaniahodnú vec pánovi Kubkovi aj všetkým divákom ospravedlňujem,“ uviedol riaditeľ spravodajstva a publicistiky TV Nova Kamil Houska. Moderátor svoj prešľap zrejme poriadne ľutuje, pretože ho kompetentní navyše sťahujú z obrazovky. „Potvrdzujeme, že Petra Suchoňa diváci v Televíznych novinách nejaký čas neuvidia,“ znie stanovisko televízie.

Aj samotný Suchoň si je vedomý, že jeho správanie rozhodne nebolo s kostolným poriadkom a po odvysielaní televíznych novín sa na sociálnach sieťach kajal: „Dobrý večer. Chcel by som sa divákom, kolegom a najmä pánovi prezidentovi Českej lekárskej komory Milanovi Kubkovi verejne ospravedlniť za obsah a formu rozhovoru v Televíznych novinách 26. 10. 2020. Vedenie rozhovoru som po všetkých stránkach, najmä emocionálne, nezvládol. Tiež na mňa doľahla ťarcha posledných náročných týždňov a aktuálneho nepriaznivého vývoja pandémie v ČR, čo však v žiadnom prípade nemôže slúžiť ako ospravedlnenie za to, ako neadekvátne a neprofesionálne som reagoval. Moderátor hlavnej spravodajskej relácie musí byť za všetkých okolností nestranný a rozhodne sa nemôže nechať ovládnuť emóciami tak, ako sa to stalo mne. Pánovi prezidentovi Kubkovi som sa ospravedlnil aspoň telefonicky a vážim si to, že moje ospravedlnenie prijal. A teraz sa jemu aj vám ospravedlňujem verejne. Spôsob, akým som viedol rozhovor, do hlavnej spravodajskej relácie v žiadnom prípade nepatrí. Prepáčte. Petr Suchoň.“

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor redDátum 29. októbra 2020
reklama:
reklama:
reklama: