Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Modrý kostolík v Bratislave vás očarí svojím vzhľadom

Img_4397.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

V našom hlavnom meste nájdete hneď viacero významných sakrálnych stavieb, medzi ktoré určite patrí aj Kostol svätej Alžbety, ľudovo nazývaný aj Modrý kostolík. Denne sa na tento kostol prídu pozrieť  desiatky domáciach, ale aj zahraničných turistov. Už ste tento kostolík videli?

Dva kostoly s rovnakým názvom

V Bratislave sa nachádzajú dokonca dva kostoly s rovnakým názvom. A aj kvôli tomu, nie len pre jeho farbu, sa udomácnil stručný hovorový názov  Modrý kostolík. Tento kostol je však zasvätený Alžbete Uhorskej, dcére Ondreja II., ktorá bola sväticou pochádzajúcou práve z Bratislavy.

Autorom bol Edmund Lechner

Kostolík bol postavený medzi začiatkom 20. storočia, podľa projektu budapeštianskeho architekta Edmunda Lechnera. Autor chcel touto stavbou položiť základy nového maďarského národného architektonického slohu, ktorý by kombinoval secesiu s ázijskými prvkami. Pôvodný zámer mu síce nevyšiel, no podarilo sa mu vytvoriť naozaj jedinečné dielo.

Kostol má neskutočné kúzlo

Tento kostol patrí k tým najväčším turistickým atrakciám Bratislavy. Svojimi tvarmi a farbou pripomína kostolík často nejakú budovu z rozprávky alebo sa o ňom často zvykne hovoriť, že vyzerá ako keby bol z marcipánu.

Park Mini-Europe v Bruseli

V bruselskom parku Mini-Europe môžete vidieť viaceré zaujímavé makety stavieb z celej Európy. A aj naše Slovensko má svoje symbolické zastúpenie v tomto bruselskom parku. Práve tam sa nachádza maketa tohto Modrého kostolíka z Bratislavy.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 4. januára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: