Mýty o UFO, ktorým by ste mali prestať veriť

Zdieľať
UFO
ilustračné: pixabay.com

Záhady vesmíru sú nám stále do veľkej miery skryté, preto väčšinu ľudí fascinuje všetko neidentifikovateľné, čo vidia na oblohe. Ak aj vy patríte k tým, ktorí veria na UFO, mali by ste prestať dôverovať všetkému, čo ste počuli.

Mýtus: Lietajúci tanier pristál v Novom Mexiku

roswell
ilustračné: pixabay.com

V roku 1947 farmár Mac Brazel zistil, že na jeho poli sa nachádzajú záhadné trosky. Zavolal šerifa a ten zas letectvo. Vyšetrovateľ zo základne nazval havarovaný objekt „lietajúcim tanierom“. Vyšlo to tak aj v miestnych novinách a odvtedy sa šíria rôzne konšpiračné teórie.

Mýtus: Objavil sa predsa film o pitve mimozemšťana súvisiaci s danou haváriou

V polovici 90. rokov sa objavil 17-minútový film, ktorý mal zobrazovať pitvu jedného z mimozemšťanov, ktorého našli po havárii v Roswelli. Išlo však o dobre pripravený hoax tvorcu špeciálnych efektov.

Mýtus: Stovky ľudí videli lietajúce UFO nad Ruskom v roku 1967

UFO
ilustračné: pixabay.com

Na jeseň roku 1967 sa objavili svedectvá rôznych svedkov (dedinčania, piloti leteckých spoločností a astronómovia v observatóriách), ktorí videli žiariace predmety v tvare polmesiaca. Neskôr sa potvrdilo, že išlo o skúšobný let sovietskeho letectva.

Mýtus: Oblasť 51 je miestom, kde vláda ukrýva mimozemské pozostatky a havarované vesmírne lode

Oblast 51 pixabay 2.jpg
ilustračné: pixabay.com

Doteraz nevieme, čo presne sa v oblasti skrýva. V 50. rokoch tam testovali lietadlá U-2, ktoré mnohí považovali za UFO. Odvtedy sa miesto používa na testovanie experimentálnych lietadiel a prípadne aj zbraní.

Mýtus: Americká vláda ukrýva dôkazy o UFO

washington
ilustračné: pixabay.com

Pravda je taká, že vlády Ruska a Ameriky nič nepopreli, čím rozdúchali povery o návštevách mimozemšťanov. Dôkazy neskrývajú, ale americká vláda, resp. NASA zamestnáva ľudí, ktorí chránia Zem pred organickými či biologickými materiálmi, ktoré by astronauti mohli priniesť so sebou z vesmíru.

Mýtus: Mimozemšťania postavili pyramídy v Gíze

pyramídy, Gíza
ilustračné: pixabay.com

Nie, hoci niektorí ľudia tvrdia, že to, že nedokážeme vysvetliť, ako ich postavili, je znakom toho, že ich postavili mimozemšťania. Hoci presný postup výstavby týchto obrovských pyramíd doteraz nepoznáme, nachádzajú sa na nich nápisy a umelecké diela zobrazujúce život v starovekom Egypte. Navyše ide o hrobky faraónov.

Mýtus: Mimozemšťania robia kruhy v obilí, aby nám poslali správu

Kruhy v obilí
ilustračné: thinkstockphotos.com

Kruhy v obilí sa prvý raz objavili v 70. rokoch vo Veľkej Británii. Najprv išlo o jednoduché kruhy, časom začali byť tieto „odkazy“ zložitejšie. Obyčajné kruhy môžu byť vytvorené chorobami zrna alebo počasím, tie zložitejšie už niekto vytvára zámerne. V mnohých prípadoch sa ich tvorcovia priznali, že išlo o podvod.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom