Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Na Dunajci môžete skúsiť aj toto všetko, budete prekvapení

Sni mka obrazovky 2018 08 11 oa16.32.48.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Rieka Dunajec tečie uprostred malebných hôr Národného parku Pieniny, ktorý je prvým medzinárodným parkom v Európe. Okrem turistiky ponúka výborné možnosti na splav Dunajca na raftovom člne.

Národný park Pieniny

Pieninský národný park je národný park na severnom Slovensku. Nachádza sa v západných Pieninách pri hranici s Poľskom. Je to najmenší národný park na Slovensku. Vedeli ste o tom?

#pieniny#holiday#narodnyparkpieniny#trikoruny#dunajec#plt

A post shared by Aďa Vaňková (@_adkavankova) on

Červený Kláštor

Červený Kláštor je kúpeľná obec v okrese Kežmarok. V obci sa nachádza rímskokatolícky kostol sv. Romualda z konca 17. storočia. Popri obci preteká rieka Dunajec, ktorý tečie smerom do Poľska, keďže obec sa nachádza priamo pri hraniciach s Poľskom.

Raftovanie na Dunajci

Pri Červenom Kláštore vstupuje Dunajec do prekrásneho kaňonu, ktorý sa nazýva Prielom Dunajca. Vytvára tam na viacerých miestach nenáročné pereje. Raftovanie na tejto rieke je vhodné i pre menej skúsených vodákov.

A post shared by Jan Valko (@janyjx) on

¤

A post shared by Matej Grančaj (@matejgrancaj) on

Zaujímavé je aj pltníctvo

V posledných rokoch sa na tejto rieke stalo práve pltníctvo vyhľadávanou turistickou atrakciou na spoločnom slovensko-poľskom úseku toku Dunajca. Počas letnej sezóny sa pravidelne uskutočňujú vyhliadkové plavby, ktoré ponúkajú plavby na rôznych úsekoch Dunajca a s rôznou dĺžkou plavby.

nu bet tai jus tik paziurekit

A post shared by FĖJA (@songailaite) on

Trip za všetky drobné❤️?? #feelingthankful

A post shared by Diana ? (@sstopkula.d) on

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 14. augusta 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: