Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Na Slovensku sa nachádza vyše 13 tisíc kilometrov turisticky označených chodníkov. Vedeli ste o tom?

Sni mka obrazovky 2018 08 19 oa12.13.16.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Slovensko je krajinou, ktorá sa môže pochváliť kránou prírodou a nejedným zaujímavým miestom v prírode a v našich horách. Vedeli ste, že na Slovensku sa nachádza vyše 13 tisíc kilometrov turisticky označených chodníkov?

Slovensko má najhustejšiu sieť

Vďaka vyše 13 tisíc kilometrom turisticky označených chodníkov je Slovensko tou najhustejšou sieťou turistických chodníkov v Európe. Vedeli ste o tom? Vybrali sme niekoľko zaujímavých turistických chodníkov a trás, ktoré stoja za to.

#1

Záruby sú najvyšší vrch v Malých Karpatoch. Zo Smoleníc sa ide po žlto a modro označenej trase a potom po červenej – Štefánikovej magistrále. Najkrajším úsekom je okolie zrúcaniny hradu Ostrý Kameň.

#2

Súľovské skaly pripomínajú skalné mesto s množstvom veží, okien a brán. Vzbudzujú dojem rozprávkového mesta. Skaly sú oddelené tiesňavami a dolinami. V prvej polovici trasy je náučný chodník. Okrem zelených značiek sa môžete riadiť aj značkami náučného chodníka.

#3

Sitno je najvyšší vrch Štiavnických vrchov. Dostať sa tam viete po červenej značke, neskôr po modrej, k Novému zámku a stúpajúcemu lesnému chodníku, ktorý smeruje k jazeru Klinger. Na Sitno však vedie niekoľko značkovaných trás.

#4

Babia hora je najsevernejší vyhliadkový bod Slovenska. Spolu s Kriváňom a Kráľovou hoľou patrí do trojice „slovenských národných vrchov“. Štart je na žltej značke, ktorá je na náučnom chodníku s ôsmimi zastávkami. Prvý úsek sa volá Hviezdoslavova aleja. Po nej chodieval Hviezdoslav do hájovne na Rovniach. Vedeli ste o tom?

#5

Veľký Choč je dominantou Oravy a Liptova. Trasa z Jasenovej križuje v úvode cestu spájajúcu Liptov s Oravou, vystupuje lúkami pod severné svahy Brala. Červeno označený chodník stúpa najprv južným, neskôr východným smerom. Vedie prírodnou rezerváciou Choč.

#6

Túra Cez Prosiecku a Kvačiansku dolinu patrí medzi najobľúbenejšie na Slovensku. Veľkým zážitkom je výstup tiesňavou Prosieckej doliny a výhľad z Prosečného na Liptov. Sú tam vodopády, ponory, vyvieračky a jaskyne.

Samozrejme je krásnych turistických trás a chodníkov na Slovensku oveľa viac, do článku sme vybrali len niekoľko z nich. Do komentárov nám môžete napísať, ktoré turistické trasy a chodníky máte najradšej vy.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 20. augusta 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: