Na svete existuje len 6 krajín, v ktorých nenájdete letisko

Zdieľať
Krajiny bez letiska pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Prvá vec, ktorú pravdepodobne  pred cestou urobíte, je rezervácia letu. Do niektorých krajín sa však letecky nedostanete. Je to z jednoduchého dôvodu, letisko tam totiž nenájdete.

Vatikán

Prvou z takýchto oblastí je iba 109 akrov veľký Vatikán. Mesto v meste, štát v štáte je taký malý, že by sa tam letisko jednoducho nezmestilo.

Vatikan pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

San Marino

Rovnako aj San Marino je obklopené talianskou krajinou. Piaty najmenší štát na svete má iba niečo cez 33 000 obyvateľov a je vzdialený len deväť kilometrov od najväčšieho letiska na svete, ktoré sa nachádza v Rimini.

San marino pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Monako

Ak chcete navštíviť túto krajinu, mimochodom druhú najmenšiu na svete, budete musieť prejsť cez francúzske letisko Côte d’Azur, ktoré je od Monaka vzdialené iba 25 minút jazdy autom. Krajina má 38 500 obyvateľov.

Monaco pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Lichtenštajnsko

Zaujímavé je, že tretia a štvrtá najmenšia krajina sveta Nauru a Tuvalu svoje letiská majú, pričom piata a šiesta najmenšia krajina nie. Ak sa chcete dostať do Lichtenštajnska, budete musieť ísť cez švajčiarske letisko St. Gallen-Altenrhein, ktoré sa nachádza 38,5 km od hlavného mesta.

Lichtenstajnsko pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Andorra

Ak by ste sa chceli dostať z jedného konca na druhý, autom by vám to zabralo tak pol hodinku. V krajine v údolí Pyrenejí by bolo náročné vybudovať letisko, takže návštevníci sa tam musia dostať cez Španielsko alebo cez Francúzsko. Najbližšou možnosťou je letisko Girona-Costa Brava v Španielsku.

Andorra pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Palestína

Na palestínskych územiach by ste hľadali letisko márne. Medzinárodné letisko Ben Gurion v Izraeli je od Betlehema vzdialené iba 42 km, preto je to najvhodnejšia cesta, ako sa dostať do Palestíny.

Palestina pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom