Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nadácia Volkswagen Slovakia prijíma žiadosti do 7. ročníka projektu S Nadáciou v pohybe

The concept of charity, love, donate and helping hand.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Getty Images
  • O získanie vozidla VW Transporter sa môžu uchádzať centrá pre deti rodiny, domovy sociálnych služieb, zariadenia pre osoby so zdravotným znevýhodnením,  ako aj organizácie poskytujúcu terénnu sociálnu prácu
  • Cieľom je podporiť každodenné fungovanie zariadení i realizáciu pomoci v teréne
  • Výzva prebieha do 31. januára 2022

V januári 2022 otvorila Nadácia VW SK 7. ročník projektu S Nadáciou v pohybe. Centrá pre deti a rodiny, domovy sociálnych služieb, zariadenia pre osoby so zdravotným znevýhodnením, ako aj organizácie poskytujúcu terénnu sociálnu prácu, sa v ňom môžu uchádzať o získanie osobného automobilu Volkswagen Transporter. Žiadosť o podporu je potrebné odoslať do 31. januára 2022.

Podpora ľudí v náročnej životnej situácii je jednou z kľúčových oblastí Nadácie VW SK. „V rámci projektu S Nadáciou v pohybe chceme podporiť organizácie v ich každodennom fungovaní a zabezpečovaní služieb pre klientov. Získanie automobilu znamená získanie flexibility i mobility podľa aktuálnych potrieb,“ hovorí Gabriela Viteková, projektová manažérka Nadácie VW SK.

Novinkou v tomto roku je rozšírenie okruhu možných žiadateľov. „Do výzvy  sa mohli doteraz zapojiť centrá pre deti a rodiny, domovy sociálnych služieb, zariadenia pre osoby so zdravotným znevýhodnením. V aktuálnom, siedmom ročníku, si môžu podať žiadosť aj sa organizácie poskytujúce sociálnu terénnu prácu,“ doplnila Viteková.

Príkladom môže byť:

  • pomoc pre ľudí bez domova (napr. ošetrenie, pomoc pri vybavovaní dokladov a pod.),
  • pomoc ľudom v kritických životných situáciách,
  • ošetrenie klientov v domácom prostredí.

Projekt je otvorený do 31. januára 2022, v tomto termíne môžu uchádzači posielať svoje projekty prostredníctvom stránky https://www.nadacia-volkswagen.sk/oblasti-podpory/grantovy-program-s-nadaciou-v-pohybe/.

Záujemcovia o účasť v projekte môžu využiť aj e-mailové alebo telefonické konzultácie k plánovanému projektu s projektovou manažérkou prostredníctvom kontaktov uvedených na www.nadacia-volkswagen.sk.

Informačný servis

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Informačný servisDátum 25. januára 2022