Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Najbohatším Slovákom je český minister Andrej Babiš!

BABIŠ: Žaluje slovenský ÚPN
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Èeský minister financií Andrej Babiš (uprostred) pred súdnym pojednávaním na Okresnom súde Bratislava I. Babiš žaluje slovenský Ústav pamäti národa, ktorý ho eviduje ako spolupracovníka ŠTB. Bratislava, 30. január 2014. Foto: SITA/Ján Slovák
reklama:
reklama:

Podľa magazínu Forbes Slovensko má Andrej Babiš vlastniť majetok v hodnote 2,04 mld. eur.

Najbohatším Slovákom by mal byť Andrej Babiš. Majiteľ skupiny Agrofet a súčasný minister financií v Českej republike by mal podľa údajov magazínu Forbes Slovensko vlastniť majetok za 2,04 mld. eur. Na druhom mieste sa s majetkom 650 mil. eur umiestnil Ivan Chrenko z developerskej spoločnosti HB Reavis. Prvú trojku uzatvára Jaroslav Haščák z finančnej skupiny Penta Investments. Ten by mal vlastniť podľa rebríčka magazínu Forbes majetok v hodnote 500 mil. eur.

„Hodnotu majetku desiatky najmajetnejších odhadujeme na 5,6 mld. eur. Oproti minulému roku sa majetok hornej slovenskej desiatky zvýšil takmer o pätinu. Hlavným dôvodom je, že Agrofertu Andreja Babiša sa darí, ale nezaostávajú ani ostatné spoločnosti,“ uviedol šéfredaktor Forbes Slovensko Juraj Porubský.

Do desiatky najbohatších Slovákov sa dostali ešte Martin Kúšik (majetok 440 mil. eur, firma Odyssey 44), Jozef a Patrik Tkáčovci (380 mil. eur, J&T), Ivan Jakabovič (365 mil. eur, J&T), Miroslav Trnka (360 mil. eur, ESET), Peter Paško (340 mil. eur, ESET), Rudolf Hrubý (340 mil. eur, ESET) a Viliam Pančík (210 mil. eur, HB Reavis).

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 4. novembra 2014Zdroj SITA, © SITA 2014, SITA/AP
reklama:
reklama:
reklama: