Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

To je hanba! Premiér Heger na prvej návšteve Česka. Vyrobil si obrovský trapas

Eduard Heger
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Eduard Heger Foto: SITA/Úrad vlády SR
reklama:
reklama:

Premiérom je zopár týždňov, ešte sa poriadne nestihol ohriať na Úrade vlády a už má za sebou prvý trapas počas zahraničnej cesty. Eduard Heger nahradil v kresle predsedu vlády Igora Matoviča po dlhej a pre množstvo ľudí frustrujúcej koaličnej kríze. Jeho prvá zahraničná návšteva navyše smerovala k našim najbližším – bývalým bratom do Českej republika. 

Okrem toho, že sa stretol so svojim českým kolegom Andrejom Babišom, Heger rokoval aj s prezidentom našich západných susedov Milošom Zemanom. Témami nebola len politická situácia, ale najmä pandémia koronavírusu, ktorá momentálne sužuje celý svet. Heger dokonca daroval Čechom ako symbolický dar 10 tisíc vakcín zo Slovenska. Popritom si však vyrobil obrovský trapas, kedy ukázal, že mu zrejme dokonalý pravopis veľmi nejde. Samozrejme, chyby sa stávajú každému, pri takej príležitosti, akou je kniha zahraničných návštev, kde píšu politici svoje priania.

Heger Čechom napísal tiež zopár viet a pri vete „Česká republika a jej ľud nám bol, je a bude vždy veľmi blízky…“ A práve v poslednom slove urobil hrubku, keď ju napísal s mäkkým i. Jednotné číslo v prípade prídavného mena je na konci ypsilon. Jeho prešľap si všimla aj známa novinárka. „Aj mne sa všeličo pritrafí, ale ak ide premiér na ofiko návštevu a dá zápis do knihy s hrubkou. Pomoooc,“ napísala známa rozhlasová redaktorka Eva Sládková. Zrejme by Heger potreboval zlepšiť nielen v komunikácii a obmedzení právomoci pre svojho predchodcu Matoviča, ale aj v slovenskom pravopise.

Premiérovi sa podaril poriadny trapas
Premiérovi sa podaril poriadny trapasFoto: Facebook E. Sládková
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

reklama:
reklama:
reklama: