Hračky vznikli preto, aby sa s nimi naše ratolesti a niekedy aj dospelí mohli hrať a zabaviť. Nasledovné hračky však skôr vznikli na vydesenie než pobavenie. Deťom by ste ich pravdepodobne do ruky nikdy nedali.
Desivé dokumentárne filmy: skutočné príbehy ako z hororových filmov - 1. časť
Jack in the box
Táto hračka nie je moc známa na Slovensku, no môžeme ju poznať z mnohých zahraničných filmov.
Ide o často nevinne vyzerajúcu krabičku s páčkou na boku, ktorú treba potočiť. Pri točení páčky začne hrať melódia a na konci z krabice vyskočí väčšinou klaun.
Tí, ktorí túto hračku nepoznajú, majú zľaknutie zaručené.
Little Miss No Name
Malá slečna bez mena vznikla ako alternatíva k dokonalým Barbie bábikám. Do predaja so dostala v roku 1965 a vytvoril ju známy dizajnér bábik Deet D’Andrade.
Smutne tváriace sa dievčatko má pod okom vyronenú slzu, oblečené ma staré pozašívané vrece a ruku drží prosebne pred sebou.
Niekomu sa táto bábika môže páčiť, na iných môže pôsobiť depresívne a desivo.
Midge – tehotná kamarátka Barbie
Midge Hadley vznikla v roku 1963 ako najlepšia kamarátka Barbie. Midge bola vytvorená, aby bojovala proti vlnám kriticizmu, ktoré tvrdili, že Barbie bábiky sú moc sexualizované.
Mattel vydal verziu tehotnej Midge, ktorá mala v lone voľne vyberateľný plod/bábätko. Pobúrení rodičia tvrdili, že táto bábika podporuje tehotenstvo u mladistvých.
Midge vzbudila ďalšie vlny kritiky, pričom im mala zabrániť. Nielenže bábika, najmä jej brucho, vyzeralo naozaj desivo, ale celý tento koncept vzbudzoval v ľuďoch divné pocity:
Chucky
Charles Lee Ray, priateľmi prezývaný Chucky, je hlavným antagonistom mnohých filmov. Prvýkrát sa zjavil v roku 1988 vo filme Detská hra.
Notoricky známy sériový vrah sa pred smrťou prevtelil do tela bábiky, aby mohol pokračovať vo svojom zabíjaní.
Táto ikonická bábika napriek jej desivej povahe a vzhľadu má mnohých fanúšikov. Každý, kto vlastní Chuckyho by mal vedieť, že ho najmä na noc treba zatvárať.