Najdesivejšie hračky, aké kedy existovali! Zahrali by ste sa s nimi? - 2. časť

Zdieľať

Hračky vznikli preto, aby sa s nimi naše ratolesti a niekedy aj dospelí mohli hrať a zabaviť. Nasledovné hračky však skôr vznikli na vydesenie než pobavenie. Deťom by ste ich pravdepodobne do ruky nikdy nedali.

Skinny Bones

Je to ako stavať Lego, len konečným výsledkom bude desivo vyzerajúca postava človeka. Táto séria hračiek patrí k Bones Family – mohli ste si postaviť celú rodinku, ktorá sa skladala z dvoch súrodencov, ich psa a koňa.

„Bábikám“ ste mali za úlohu poskladať ich tenučké telo, paže a nohy. Ruky, chodidlá a hlavu ste mohli nastoknúť ako posledné a strašidelný výtvor bol hotový.

Skinny rodinka vznikla v roku 1970, ale na trhu dlho nevydržala. Jej vzhľad asi naozaj odstrašil všetky deti a rodičov.

https://www.reddit.com/r/OldSchoolRidiculous/comments/6tqorq/hes_skinny_bones_a_toy_from_the_marx_toy_company/

The Face Bank

Táto pokladnička pre deti mala zo šetrenia spraviť zábavu. Po priložení mince k jej ústam začala pokladnička „žuvať“ a robiť nepekné, až niekedy desivé grimasy tvárou.

Malé deti boli vďaka tejto pokladničke skôr odradené od šetrenia. Určite by sa nepribližovali, nie to ešte dávali prsty k ústam tejto pokladničky:

Toddlerpede

Zo spojenia slov stonožka (centipede) a batoľa (toddler) nevznikne pravdepodobne nič dobré ani rozkošné.

Toddlerpede sa skladá z rôznych častí bábik, ktoré sú spojené do tvaru stonožky.

Túto hračku, ktorá je taktiež považovaná zo sochu, vymyslel surrealistický umelec John Beinart. John tvrdí, že Toddlerpede má znázorňovať život, smrť a krásu ľudských zvláštností.

John stvoril svoje dielo z bábik preto, lebo hrajú dôležitú úlohu pre mnohé deti. Každá časť bábiky má vlastnú osobnosť, čo zo stonožky podľa neho robí jednu veľkú mega osobnosť.

http://jonbeinart.com/gallery/toddlerpede-sculptures/

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom