Najdesivejšie hračky, aké kedy existovali! Zahrali by ste sa s nimi? - 1. časť

Zdieľať

Hračky vznikli preto, aby sa s nimi naše ratolesti a niekedy aj dospelí mohli hrať a zabaviť. Nasledovné hračky však skôr vznikli na vydesenie než pobavenie. Deťom by ste ich pravdepodobne do ruky nikdy nedali.

Jack in the box

Táto hračka nie je moc známa na Slovensku, no môžeme ju poznať z mnohých zahraničných filmov.

Ide o často nevinne vyzerajúcu krabičku s páčkou na boku, ktorú treba potočiť. Pri točení páčky začne hrať melódia a na konci z krabice vyskočí väčšinou klaun.

Tí, ktorí túto hračku nepoznajú, majú zľaknutie zaručené.

Little Miss No Name

Malá slečna bez mena vznikla ako alternatíva k dokonalým Barbie bábikám. Do predaja so dostala v roku 1965 a vytvoril ju známy dizajnér bábik Deet D’Andrade.

Smutne tváriace sa dievčatko má pod okom vyronenú slzu, oblečené ma staré pozašívané vrece a ruku drží prosebne pred sebou.

Niekomu sa táto bábika môže páčiť, na iných môže pôsobiť depresívne a desivo.

https://thetoystimeforgot.com/shop/little-miss-no-name/

Midge – tehotná kamarátka Barbie

Midge Hadley vznikla v roku 1963 ako najlepšia kamarátka Barbie. Midge bola vytvorená, aby bojovala proti vlnám kriticizmu, ktoré tvrdili, že Barbie bábiky sú moc sexualizované.

Mattel vydal verziu tehotnej Midge, ktorá mala v lone voľne vyberateľný plod/bábätko. Pobúrení rodičia tvrdili, že táto bábika podporuje tehotenstvo u mladistvých.

Midge vzbudila ďalšie vlny kritiky, pričom im mala zabrániť. Nielenže bábika, najmä jej brucho, vyzeralo naozaj desivo, ale celý tento koncept vzbudzoval v ľuďoch divné pocity:

http://www.planetdolan.com/15-creepiest-toys-ever/3/

Chucky

Charles Lee Ray, priateľmi prezývaný Chucky, je hlavným antagonistom mnohých filmov. Prvýkrát sa zjavil v roku 1988 vo filme Detská hra.

Notoricky známy sériový vrah sa pred smrťou prevtelil do tela bábiky, aby mohol pokračovať vo svojom zabíjaní.

Táto ikonická bábika napriek jej desivej povahe a vzhľadu má mnohých fanúšikov. Každý, kto vlastní Chuckyho by mal vedieť, že ho najmä na noc treba zatvárať.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom