Najhroznejšie vraždy v histórii, ktoré spáchali ženy

Zdieľať
Vrahyne.jpg

V dejinách kriminalistiky moderného sveta je vrahýň oveľa menej ako vrahov. Týchto osem žien dokazuje, že nielen muži dokážu byť neuveriteľne krutí…

1. Marie de Roux

Marie sa narodila v roku 1821 vo Švajčiarsku a vydala sa za Fredericka Manninga. Napriek tomu, že bola vydatou ženou, udržiavala blízke priateľstvo s bohatým mužom menom Patrick O´Connor. Keď sa Marie dozvedela, že Patrick získal dedičstvo, o ktorom jej hovoril, a v závete ho prepísal na ňu, pozvala ho k sebe domov na večeru. Počas večere ho strelila do zátylku, no Patrick po výstrele stále žil. Frederick Manning vraždu dokončil a dobil ho na smrť páčidlom. Dvojica bola odsúdená za vraždu a bola na verejnosti popravená obesením.

1 female murderers.png
http://boredomtherapy.com/female-murderers/ Foto: boredomtherapy.com

2. Constance Kent

V roku 1860 bol štvorročný Francis Kent nájdený s podrezaným hrdlom. Z vraždy bola obvinená jeho 16-ročná nevlastná sestra Constance, ktorá sa k vražde priznala počas spovedi. Objavili sa však podozrenia a dohady, že mladá Constance sa snažila kryť pravého vraha – jej otca Samuela.

2 female murderers.jpg
http://boredomtherapy.com/female-murderers/ Foto: boredomtherapy.com

3. Brynhild Paulsdatter Størseth známa ako Belle Gunness

Rodená Nórka sa odsťahovala do USA, kde sa v roku 1884 vydala za Madsa Alberta Sorensona. Prišla o dve svoje deti, ktoré však boli dobre poistené, a za ich smrť dostala finančnú kompenzáciu. Smrť túto ženu sprevádzala počas celého života – v roku 1900 jej manžel zomrel za zvláštnych okolností a Belle za jeho smrť získala ďalšie peniaze z jeho životnej poistky. Nasledovalo druhé manželstvo s Petrom Gunnessom a v roku 1902 jedna z Gunessových dcér z predchádzajúceho manželstva zomrela počas toho, ako na ňu Belle dávala pozor. Neskôr Peter zomrel po tom, čo naňho spadol veľký stroj. Jeho smrť bola vyšetrovaná, no keďže Belle bola v tom čase tehotná, nebola nikdy obvinená.

3 female murderers.jpg
http://boredomtherapy.com/female-murderers/ Foto: boredomtherapy.com

Viac o príbehu Belle sa dozviete tu:

4. Dagmar Overbye

Od roku 1916 do roku 1920 viedla Dagmar Overbye centrum v Kodani, do ktorého mohli za poplatok zaniesť slobodné matky svoje deti, ktoré boli následne adoptované. No ukázalo sa, že Dagmar viedla aj veľmi kontroverzný biznis.

Jedného dňa sa Karoline Aagesen, ktorá v centre predchádzajúci deň nechala svoje dieťa, rozhodla, že ho chce späť. Dagmar jej však povedala, že dieťa si už vzali adoptívni rodičia, ktorých adresu si vraj nepamätala. Karoline išla na políciu, ktorá prehľadala byt Dagmar. To, čo tam objavili, im vyrazilo dych. V sporáku v jej byte našli zvyšky detských kostí a oblečenia. Zistilo sa, že Dagmar všetky deti nedávala na adopciu, ale mnohé z nich zabila. Počet jej obetí sa odhaduje na 29 až 180 a predpokladá sa, že ako prvé zabila svoje dieťa.

5 female murderers.jpg
http://boredomtherapy.com/female-murderers/ Foto: boredomtherapy.com

5. Jane Toppan

Bostonská zdravotná sestra Jane Toppan bola známa tým, že mnoho z pacientov, o ktorých sa starala, zomrelo. Bola podozrivá z toho, že berie drogy a dokonca ju obvinili z krádeže. Priznala sa k tomu, že zabila 31 svojich pacientov a vyhlásila, že na svoje činy je hrdá. Na základe toho ju neodsúdili na trest vo väzení, ale zvyšok svojho života strávila v psychiatrickej liečebni.

6 female murderers.jpg
http://boredomtherapy.com/female-murderers/ Foto: boredomtherapy.com

6. Mary Ann Cotton

Traja z jej štyroch manželov, 12 z jej detí, niekoľko milencov a nevlastných detí zomrelo v rokoch 1852 až 1872 na zvláštne ochorenie tráviaceho systému. Mary sa podozrenia z vrážd zbavila tým, že sa sťahovala z jedného anglického mestečka do druhého. Telo jedného z jej detí, 10-ročného Charlesa, sa však ocitlo na pitevnom stole a lekár zistil v jeho tele prítomnosť arzénu. V tom momente bolo každému jasné, čo bolo za smrťou jej manželov, detí a ostatných ľudí z jej okolia.

7 female murderers.jpg
http://boredomtherapy.com/female-murderers/ Foto: boredomtherapy.com

7. Amelia Dyer

Amelia si po smrti manžela v roku 1869 založila takzvanú „detskú farmu“. Rodičia tu zaplatili poplatok a mohli tu nechať nechcené dieťa, o ktoré sa Amelia mala postarať. Zistilo sa však, že Amelia dávala deťom ópium, a to viedlo k mnohým úmrtiam. Napokon však bola Amelia usvedčená len z jednej vraždy, no odhaduje sa, že v priebehu 27 rokov zabila viac ako 400 detí.

8 female murderers.jpg
http://boredomtherapy.com/female-murderers/ Foto: boredomtherapy.com

8. Tillie Klimek

Táto žena žijúca v Chicagu o sebe vyhlasovala, že je veštica. Začalo sa to v roku 1911, kedy predpovedala smrť susedových psov. V roku 1914 predpovedala smrť svojho manžela a následne úspešne predpovedala smrť svojich ďalších štyroch manželov. Keď zomrel jej manžel číslo päť, v jeho tele sa našli stopy arzénu, a tak Tillie skončila vo väzení, kde mala prísne zakázané podieľať sa na príprave jedla pre svoje spoluväzenkyne.

9 female murderers.jpg
http://boredomtherapy.com/female-murderers/ Foto: boredomtherapy.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom