Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Žena, ktorá vyvraždila svoju rodinu. To je Belle Gunness.

Desktop 1456521119.png 1.jpg
11
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
murderpedia.org
reklama:
reklama:

180 centimetrov vysoká a 90 kíl vážiaca Belle Gunnes bola vzrastom skutočne impozantná postava. Na ženu žijúcu na prelome storočí to bol mimoriadne nezvyčajný vzrast. No nebola to jej výška, vďaka čomu sa stala známou. Bola to jej schopnosť dosiahnuť, že sa ľudia z jej okolia začali postupne vyparovať…

Belle totiž zabila od 24 do 40 ľudí – medzi nimi boli jej manželia, takmer všetky deti a nápadníci, ktorí si s ňou niečo chceli začať. No a najstrašnejší je fakt, že za svoje zločiny nebola nikdy potrestaná.

Hovorí sa, že mladá tehotná Belle išla na miestnu tancovačku, kde ju jeden muž zbil a keďže dostala niekoľko úderov do brucha, prišla o dieťa. Možno to spôsobilo, že sa rozhodla vraždiť…

Desktop 1456521119.png.jpg
murderpedia.orgFoto: murderpedia.org

Belle sa narodila v roku 1859 v nórskom meste Selbu. Po tom, čo sa jej stalo, odišla do Spojených štátov a usadila sa v Chicagu, kde sa vydala za muža menom Mads Ditlev Anton Sorenson. Manželia spolu mali štyri deti, z ktorých dve zomreli. Soreson zomrel v roku 1900. Samozrejme, ovdovená Bella dostala za smrť svojho manžela peniaze zo životnej poistky.

Dva roky po smrti svojho prvého manžela sa Bella vydala za Petra Gunnesa. Týždeň po ich svadbe bábätko, ktoré spolu manželia mali, z neznámych príčin zomrelo. No a o niekoľko mesiacov sa to isté stalo aj so samotným Petrom. Belle povedala vyšetrovateľom jeho smrti, že mu na hlavu spadol ťažký stroj na výrobu klobás.

Desktop 1456523675.png.jpg
murderpedia.orgFoto: murderpedia.org

Neskôr Belle pred ľuďmi predstierala, že svoju adoptovanú dcéru Jennie poslala do internátnej školy. Jej telo však o niekoľko rokov neskôr našli na pozemku patriacom Belle. Jediné dieťa, ktoré sa dostalo do styku s Belle a prežilo, bola dcéra Petra Gunness Swanhild, ktorú si osvojili vzdialení príbuzní.

Desktop 1456524414.png.jpg
murderpedia.orgFoto: murderpedia.org

Po smrti Petra Gunnessa si Belle hľadala partnerov prostredníctvom inzerátov v miestnych novinách. Avšak každého, kto si s ňou niečo začal, postihlo nešťastie. Jediný, komu sa podarilo ujsť z jej vraždiacich pazúrov, bol George Anderson.

Telo tohto muža, ktorým je Hendry Gurholdt, bolo nájdené v chlievoch.

Desktop 1456524943.png.jpg
murderpedia.orgFoto: murderpedia.org

Belle si neskôr najala muža menom Ray Lamphere, ktorý sa staral o údržbu jej domu. Lamphere sa do Belle zamiloval a žena v tom okamžite videla príležitosť. V roku 1908 však dom Belle zničil požiar. No a všetky telá, ktoré sa v ňom ukrývali, boli zrazu odhalené. Avšak boli natoľko zmrzačené, že sa v tom čase nedalo presne určiť, či patria jej deťom.

Desktop 1456521697.png.jpg
murderpedia.orgFoto: murderpedia.org

Na pozemku sa našli okrem tiel detí a aj telá všetkých jej nápadníkov. Po Belle však nebolo ani stopy. Na jej pozemku sa našlo bezhlavé telo a hoci si najskôr vyšetrovatelia mysleli, že patrí jej, ukázalo sa, že to tak nie je. Lampher bol  následne obvinený z toho, že žene pomáhal telá pochovávať, no napokon sa mu podarilo očistiť si meno, keď dokázal, že s vraždami nemá nič spoločné.

Celé desaťročia sa objavovali chýry o tom, že Belle videli v rôznych štátoch po celej Amerike, no nikdy ju nechytili. Dokonca sa hovorilo o viacerých miestach, na ktorých má byť vrahyňa pochovaná, no testy DNA nedokázali, že by sa čo i len na jednom z nich nachádzalo telo tejto ženy. Kam zmizla vrahyňa je preto dodnes záhadou.

Desktop 1456521700.png.jpg
murderpedia.orgFoto: murderpedia.org
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 24. januára 2018Zdroj www.viralnova.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: