Krutá poprava údajného vlkolaka po dlhom a brutálnom mučení

Zdieľať
Desktop 1456346782.png 1.jpg

Príbehy o ľuďoch, ktorí na seba berú podobu vlka, siahajú ešte do antických čias. Až v stredoveku sa však objavil pojem „vlkolak“, ktorý sa používal na označenie samotárov spájaných s lykantropiou.

Príbeh Petra Stumppa je mnohými považovaný za niečo, čo najvýstižnejšie definuje to, ako dnes poznáme fenomén vlkolakov. Peter Stumpp sa totiž (po veľmi bolestivom a dlhom mučení) priznal k tomu, že má schopnosť premeniť sa na vlka, požiera ľudí aj zvieratá a tiež k tomu, že mal incest s vlastnou dcérou. Avšak brutalita, s akou bol popravený, by mohla činy, ktorých sa údajne dopustil, zatieniť…

V roku 1589 veľký tvor pripomínajúci vlka napadol dedinu na západe Nemecka s názvom Epprath. Monštrum po útoku ušlo, no dedinčanom sa podarilo odrezať mu jednu labu. Ten mal totiž namiesto ruky drevenú protézu na tej istej strane, na ktorej dedinčania odrezali labu vlkolakovi.

Predtým, ako sa mal konať Stumppov súd, si musel farmár vytrpieť naťahovanie na škripci. Keďže sa chcel ušetriť ďalšieho mučenia, vyhlásil, že mu diabol daroval opasok, ktorý ho premenil na vlka s očami, ktoré v tme svietili ako oheň.

Desktop 1456350892.png.jpg
https://en.wikipedia.org/wiki/Peter_Stumpp Foto: en.wikipedia.org

Okrem toho sa priznal k pojedaniu ľudí, čo bolo považované za hlavný znak vlkolakov. Okrem toho vyhlásil, že požieral aj nenarodené deti, ktoré vyrval z tiel ich matiek, tiež sa priznal k tomu, že zožral vlastného syna a že mal sex s dcérou a vzdialenou príbuznou.

Desktop 1456351158.png.jpg
https://en.wikipedia.org/wiki/Peter_Stumpp Foto: en.wikipedia.org

Po priznaní a súde nasledovala mimoriadne brutálna poprava. Stumpp bol priviazaný na koleso a kat mu zaživa trhal z tela kusy mäsa pomocou rozžeravených klieští. Končatiny mu kat udieral dovtedy, kým ich nerozlámal. No a na záver ho sťali a jeho mŕtve telo upálili na hranici spolu s jeho dcérou a príbuznou, s ktorou mal mať incest.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom