Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tomu sa povie z pekla šťastie! 3 zločinci, ktorí prežili svoju popravu!

162271990-938fcb2dcc
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Možno si povieš, že prežiť popravu nie je možné. Opak je však pravdou a tu máme hneď tri dôkazy v podobe ľudí, ktorí prežili vlastnú popravu.

Prekvapivo živá učebná pomôcka

V roku 1650 pracovala istá Angličanka menom Anne Green ako pomocná slúžka v dome sira Thomasa Reada. Ak však o prácu v honosnom sídle nechcela prísť, musela súhlasiť s obťažovaním zo strany jeho vnuka. Sexuálne radovánky však mali následky a Anne otehotnela. Samozrejme, že všetko musela tajiť, a keď sa jej pomocou babských metód nepodarilo vyvolať potrat, muselo dieťa prísť na svet. Na svet prišiel nedonosený chlapček, ktorý krátko po pôrode zomrel. Zúfalá Anne sa pokúsila mŕtve telíčko skryť, no bola odhalená a odsúdená na trest smrti obesením.

14. decembra mala byť Anne popravená. Okolo šibenice v Oxforde sa zhromaždilo množstvo ľudí, cestou na šibenicu sa Anne podlamovali nohy a prosila o odpustenie. Zrejme ju niekto vyslyšal… Kat je dal oprátku okolo krku a Anne posledný raz zašepkala: „Ježiš, príjmi moju dušu.“ Potom sa jej telo začalo hojdať na lane a na jej žiadosť sa na ňu zavesili jej priatelia, aby urýchlili jej trápenie.  Polhodinu ju nechali visieť a potom ju dali dole. Lekár ju vyhlásil za mŕtvu a jej telo malo poslúžiť na výučbu medikov na univerzite.

hogarthtyburnlarge

Medici, nachystaní na pitvu, však predtým, ako urobili prvý rez, zažili poriadny šok. Ozval sa totiž chrčavý zvuk a všimli si slabý dych. Anne bola živá! Medici jej dali rýchlo vypiť horúci likér a treli jej končatiny, aby sa zahriala. Jej prežitie je považované za zásah zhora a Anne bola omilostená. O 15 rokov neskôr zomrela.

Nevedeli ho ani za svet obesiť!

Zaujímavý prípad sa stal v roku 1803 v Austrálii. Pôvodom Angličan Joseph Samuel bol za rôzne zločiny vyhostený do Austrálie, kde si mal odpykať trest. No ani tam si nedal pokoj a spolu s ďalšími spoluväzňami ušiel z tábora a vykrádal domy bohatých osadníkov. Pri jednej z krádeží banda zabila muža zákona a krátko na to sú členovia skupiny dolapení. Samuela čaká poprava.

Joseph-Samuel-Execution

Kára s odsúdenými sa dala do pohybu a vzápätí sa ich telá hojdajú na oprátkach. Konopné lano by malo udržať 450 kíl, no slučka okolo Samuelovho krku praskla. Kat zanadáva a pripraví ďalšiu slučku a poprava sa opakuje. Slučka však povolila a Samuel sa nohami dotkne zeme. Z davu s ozývajú nesúhlasné hlasy o božej prozreteľnosti, no kat dáva Samuelovi, ktorý je takmer v bezvedomí, tretí pokus.

newgate

Ani tentokrát to však nevyšlo a lano prasklo, Samuel spadol tvárou na zem a zostal tam ležať. To už nemohli nechať tak a zavolali guvernéra. Ten skontroloval lano aj to, či sú ostatní odsúdení mŕtvi. Napokon rozhodol, že mu zmierni trest. Samuel dostal doživotie a pokúsil sa o útek. Čln, na ktorom sa plavil na mori, však zasiahla búrka… Že by ho osud napokon dobehol?

Desať rán a aj tak žije?

Počas mexickej revolúcie bojoval za svoje ideály aj mladý Wenseslao Moguel Herrera. Pridal sa k povstalcom a v roku 1915 sa ocitol v boji proti armáde. Mal šťastie v nešťastí – nezabili ho, ale skončil v zajatí. Samozrejme, považovali ho za zradcu, a tak sa musel postaviť popravčej čate. Postavili ho pred deviatich mužov, ktorí ho mali zastreliť. Po tom, čo padne rozkaz na streľbu, sa stane niečo nezvyčajné. Herreru zasiahli len traja strelci.

Wenceslao-Moguel-en-1937-entrevista-en-Ripleys-Believe-It-or-Not

Žiadna z guliek však nezasiahla životne dôležitý orgán, no Herrera spadol na zem a predstieral mŕtveho. Príde k nemu dôstojník, ktorý mu zasadí ranu istoty – strelí ho zbízka do hlavy. Guľka však mladíkovi rozdrvila čelusť a preletela mu lícom. Od bolesti omdlel, no prežil. Mal šťastie aj v tom, že armáda sa ponáhľala a nepochovala ho. Keď sa prebral, vojaci už boli preč. Hoci bol vysilený, pud sebazáchovy vyhral, a podarilo sa mu doplaziť k najbližšiemu domu. Tam ho ukryli a miestny lekár ho ošetril. Zostala mu síce zohavená tvár, no prežil.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 23. februára 2015Zdroj © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., imgur
reklama:
reklama:
reklama: