Najlepšie maskary pre rok 2023

Zdieľať
Unnamed 51.jpg
Foto: makeup.sk

Objemné 3D mihalnice a atraktívny vzhľad sú snom každého dievčaťa. Správne zvolená maskara môže urobiť očný make-up jedinečným. Poďme zistiť, ako si vybrať dokonalý produkt na riasy.

Na čo by ste sa mali zamerať?

V prvom rade by ste sa mali rozhodnúť, aké účinky okrem objemu od maskary očakávate. Dokáže riasy predĺžiť, zahustiť a natočiť, zvýrazniť farbou atď. Dôležitá bude vytrvalosť – ak chcete, aby váš make-up zostal bezchybný po celý deň a za každého počasia, venujte pozornosť maskarám, ktoré vydržia 16 a viac hodín.

Venujte pozornosť zloženiu maskary https://makeup.sk/categorys/23466/ – musí byť hypoalergénna a schválená dermatológmi. Blízky kontakt s očami môže byť veľmi nebezpečný, ak používate nekvalitnú kozmetiku. Ideálnu objemnú maskaru treba otestovať.

Je dôležité, aby maskara oddeľovala riasy bez toho, aby ich zlepovala, a tiež viditeľne dodávala objem aj pri aplikácii.Ak je objem vaším hlavným cieľom pri výbere maskary, odporúčame venovať pozornosť produktom, ktoré sľubujú 3D vizuálny objem a efekt umelých mihalníc. Takéto najlepšie maskary robia riasy hustými a tvar je výrazný. Pri výbere maskary sledujte tvar kefky, mala by byť pohodlná na nanášanie, otáčanie, oddeľovanie a maľovanie, pričom nezanecháva priveľa maskary.

Na určenie parametrov môžete použiť nasledujúce kritériá výberu:

 1. Zloženie. Aby nedošlo k podráždeniu očí, je potrebné starostlivo preštudovať samotné zloženie a je lepšie, ak obsahuje prírodné zložky. Ideálom je prítomnosť pomocných látok, ako je keratín, vitamíny, lanolín. Pre tých, ktorí trpia alergiami, potom si toto výberové kritérium vyžaduje osobitnú pozornosť.
 2. Vizuálne hodnotenie. Pred nákupom je lepšie urobiť expresný test. Napríklad produkt môžete aplikovať na chĺpky na rukách. Riasenka by nemala byť suchá, mala by mať krémovú konzistenciu. Vôňa by mala chýbať alebo by mala byť nevýrazná. Kvalitný prípravok mihalnice nezlepuje a po vysušení neopadáva.
Unnamed 52.jpg
Foto: makeup.sk

10 najlepších riaseniek pre objem

Vybrali sme pre vás desať hitových riaseniek, s ktorými bude objem mihalníc pôsobivý:

 1. Nouba Volumaxi – maskara stimuluje rast mihalníc, kefka ich natočí a zaručí luxusný objem.
 2. Guerlain Cils D’Enfer So Volume – husté riasy a pigmentovaná čierna farba pre veľkolepý vzhľad.
 3. Lancome Hypnose Doll Eyes – vytvára efekt bábikových mihalníc vďaka špeciálnemu tvaru kefky, ktorá sa stáča a maľuje od korienkov až po končeky.
 4. Chanel Le Volume je dlhotrvajúca bohatá maskara s pohodlnou kefkou, ktorá zaručí pôsobivý objem už pri aplikácii v jednej vrstve.
 5. Max Factor 2000 Calorie Curl Addict – objemná maskara, ktorá vďaka zakrivenému tvaru kefky riasy natočí.
 6. Artdeco Amazing Effect pôsobivý objem a mini štetec, ktorý vám umožní namaľovať dlhé aj krátke riasy, dodá im výraznosť a krásny tvar.
 7. Vivienne Sabo Cabaret Premiere – neuveriteľný objem, ktorý sa dá vo výraznosti prirovnať k pódiovému líčeniu. Pohodlná kefka a hypoalergénne zloženie sú vhodné pre citlivé oči.
 8. Collistar Unico – efekt okamžitého objemu a utesnenia rias, čo posilňuje trvanlivosť maskary.
 9. Eisenberg Paris Le Mascara Noir – extra čierna maskara, ktorá jedným ťahom kefky vytvorí na riasach objem a hustotu a vďaka sýtej farbe ich robí mnohonásobne výraznejšími.
 10. Make up Factory Volume – skvelý objem, husté riasy a žiadne zhluky, aj keď maskaru nanesiete pre väčší efekt vo viacerých vrstvách.

Informačný servis

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom