Najlepšie mestské destinácie pre krátke výlety, ktoré by ste si nemali tento rok nechať ujsť

Zdieľať
Woman walking at city street
Foto: esky.sk

Amsterdam

Máloktorá destinácia ponúka unikátnu atmosféru a architektúru, ako holandská metropola. Ide o hlavné mesto Holandska, ktoré sa pýši svojou históriu. Je plné malebných uličiek s kanálmi, vznešeným umením a špeciálnou architektúrou, ako aj útulnými krčmičkami, ktoré z Amsterdamu robia skvelé mesto na romantické prechádzky. Keď si predstavíte Amsterdam, okamžite sa vám vybavia kanály lemované stromami, mostami a množstvom bicyklov. Jeden z hlavných kanálov, Herengracht, sa pýši viacerými z tých najhonosnejších budov Amsterdamu, a to najmä na úseku medzi hlavnými ulicami Leidsestraat a Vijzelstraat, zatiaľ čo kanál Prinsengracht je zdobený krásnymi domovými architektúrami.

Jednoznačne si nenechajte ujsť národné múzeum s názvom Rijksmuseum. Od Vermeera až po samotného Van Gogha, Rijksmuseum má mnoho umeleckých kúskov za cirka 800 rokov existencie už centralizovanejšieho holandského umenia. Rembrandtova Nočná hliadka je jedna z najznámejších diel v danom múzeu. Jednoznačne si však nenechajte ujsť portréty Van Dycka či Vermeerovu Mliekarku. V múzeu však nie je všetko len o maľbách. Hľadiac na krásne historické maľby možno pozabudnete na fakt, že sa nachádzate v prekrásnej neogotickej budove, ktorá si nedávno prešla niekoľkoročným reštaurovaním.

Woman with francesinha meal in Porto city
Foto: esky.sk

Atény

V tomto meste bohatom na fascinujúce ruiny si tisíce turistov užívajú krásu starovekej histórie antického Grécka. Ide o grécke hlavné mesto, centrom ktorého bola kedysi citadela na vrchole kopca, teda aténska Akropola postavená ešte v 5. storočí pred n. l. Odvtedy sa mesto rozrástlo do veľkomesta s trojmiliónovým obyvateľstvom a príťažlivými scenériami. Výhoda navštívenia Grécka v jesenné dni je, že nemusíte trpieť neznesiteľné horúčavy ani húfy turistov. Akropolu tak môžete navštíviť v pokoji a bez zbytočného ponáhľania. Biele aténske budovy s prekrásne modrými strechami sa vám jednoznačne zapáčia aj počas jesene.

Strávte dopoludnie medzi rozpadajúcimi sa stĺpmi Parthenónskeho chrámu, zatiaľ čo si večer okoreníte ochutnávkou gréckych vín či navštívením múzeí hlavného mesta antického ako aj moderného Grécka.

Do Atén sa jednoducho a lacno môžete dostať letenkami zakúpenými cez portál Esky.sk, vďaka ktorému si môžete spravovať rezerváciu leteniek ale aj ubytovania, s možnosťou ochrany pred neočakávanými udalosťami počas cesty a širokým poistným krytím. Letenka môže byť vaša už v priebehu pár minút.

Budapešť

Hlavné mesto Maďarska a jedno z najkrajších miest Európy. Súzvuk modernosti a tradičnej architektúry, ktorým láka návštevníkov zo všetkých kútov sveta – od úchvatných secesných fasád až po majestátne barokové architektúru, ulice sú plné fotogenických budov, diel, sôch. Mnohé z nich si môžete všimnúť aj v rieke Dunaj, ktorá tečie naprieč historickým, starým Budínom a Pešťou – dve mestá dnes už zliate do terajšieho hlavného mesta Maďarska. V Budapešti nájdete múzeá, divadlá, atrakcie, zoo, ale rovnako aj geotermálne pramene a kúpele. Tým to však zďaleka nekončí, Budapešť je totižto ohromné a unikátne mesto kde si každý nájde svoje. Jednoznačne si nenechajte ujsť Budínsky hrad postavený v 13. storočí.

Woman traveling in Porto city
Foto: esky.sk

Reykjavik

Chystáte sa niekam v zime? Hlavné mesto Islandu obklopené silne zasneženými horami je vynikajúcou destináciou pre zimné výlety. Polárne žiary, sledovanie veľrýb, kúpanie v geotermálnych kúpaliskách, sauny, bary či reštaurácie poskytujúce škandinávsku kuchyňu. Na výber máte toho veľa, no jednoznačne musíme spomenúť múzeum Perlan, ktoré poskytne všetky zaujímavosti o Islande, ako aj Modrú lagúnu, kde sa môžete zohriať v geotermálnom kúpalisku.

Nenašli ste, čo by ste chceli? Čo tak španielska Barcelona? Letenky Barcelona si môžete jednoducho a lacno vybaviť s portálom Esky.sk, cez ktorý si vybavíte nielen letenky, no taktiež ubytovanie a to s možnosťou bezplatného zrušenia.

Informačný servis

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom