Najlepšie vychytávky do auta pre pohodlné cestovanie

Zdieľať
The,Happy,Couple,Sit,In,The,Cabriolet
Foto: Shutterstock

Nejaký ten čas v aute trávi asi každý z nás. Niekto napríklad len pár minút, iní v ňom pomaly aj spia. Tak či onak, je fajn si cestu autom, čo najviac spríjemniť. Preto sme pre vás pripravili tie najlepšie vychytávky do auta, ktoré vám z cestovania urobia zážitok.

Pokiaľ sa cíti dobre vodič, riziko pochybenia počas jazdy sa znižuje o desiatky percent. To veľmi dobre vedia aj výrobcovia vozidiel, ktorí kvôli vyššiemu predaju áut pridávajú rôzne vychytávky už do základnej výbavy. Čo tak si ale zaobstarať niečo extra? Napríklad masážnu opierku, aróma difuzér alebo parkovaciu kameru?

Držiak na tablet alebo pohodlie pre najmenších

Nebudeme si klamať, že deti dokážu počas jazdy v aute robiť pekný hluk a neporiadok. Čo vodičovi v sústredení práve nepomáha. Kúpte preto deťom držiak na tablet. Ten ich zaručene zabaví, a navyše budete mať počas jazdy istotu, že im prístroj nikam nezapadne.

Masážna opierka nielen pre vodičov

Na dlhé cesty si so sebou pribaľte masážnu opierku. Vďaka nej vás nebudú po ceste toľko bolieť ramená ani chrbát. Výhodou je, že sa dá použiť aj ako podsedák. Môžete si ju medzi sebou prestriedať, takže sa uľaví nielen vodičovi, ale aj jeho spolucestujúcim.

Nafukovací vankúšik pre poriadny odpočinok

Nafukovací vankúšik je skvelým pomocníkom pri jazde hlavne pre tých, ktorí sa chystajú spať. Vďaka tomuto malému pomocníkovi vám hlava nebude padať, ale pekne držať na správnom mieste. Vy sa tak v cieľovej destinácii prebudíte dokonale oddýchnutí.

Happy,Family,On,A,Road,Trip,In,Their,Car,,Rear
Foto: Shutterstock

Autonabíjačka na telefón

Určite to veľmi dobre poznáte, ráno hekticky sadáte do auta a potom v zápche zisťujete, že je váš mobil úplne vybitý. Vyhnite sa tomu dopredu a kúpte si autonabíjačku. Pomocou špeciálneho konektora ju zapojíte do zapaľovača, pripojíte telefón a cez USB kábel nabíjate. Vyberte si ideálne takú, ktorá dokáže nabiť rovno dve zariadenia súčasne.

Aróma difuzér

Aromaterapia je veľmi stará veda, ktorá vie veľké veci. Stačí len pár minút difúzovania obľúbených esenciálnych olejov a zlepší sa vám nálada, zbavíte sa stresu a ucítite nový príval energie. Už počas dvadsiatichdvoch sekúnd sa totiž molekuly esenciálnych olejov dostávajú do mozgu.

Prečo si teda dlhú cestu v aute nespríjemniť práve aromaterapiou? Dnes sa predávajú špeciálne difuzéry, ktoré umiestnite do otvoru na nápoje, pridáte vodu, pár kvapiek oleja a máte o zážitok postarané.

Parkovacia kamera

Ďalšou z príjemných vychytávok do auta je parkovacia kamera. Jednoduchý parkovací systém s kamerou kúpite už za pár desiatok eur. Väčšinou sa skladá z kamery, ktorá sa umiestňuje na zadné kufrové dvere a displeja zobrazujúceho dianie za vaším autom.

Pri niektorých modeloch sa dá pripojiť priamo na informačný displej. Ďalším zaujímavým variantom sú kamery, ktoré majú výstup do spätného zrkadla. Na parkovacie systémy mysleli už aj výrobcovia automobilov, aby zvýšili predaj áut. Preto si môžete zaobstarať nové vozidlo s niekoľkými kamerami zabudovanými priamo vo vnútri vozidla.

Organizér na sedačky

Základom pohodovej jazdy je dostatok úložných priestorov. Pokiaľ vozíte deti, platí to pre vás dvojnásobne. Zaobstarajte si preto organizér vecí na zadné sedačky, do ktorého uložíte všetko, čo potrebujete mať po ruke. Ako napríklad pitie, desiatu alebo obľúbené hračky.

Minichladnička do auta

Prevážate v aute potraviny, ktoré treba udržať v chlade? Zaobstarajte si malú autochladničku, vďaka ktorej môžete vyraziť na chatu so zásobami jedla aj keď je vonku 30 stupňov. Len myslite na to, že autochladnička potrebuje zdroj elektrickej energie. Stačí, keď ju pripojíte do autozapaľovača, a už chladíte.

Informačný servis

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom