Najstaršia univerzita na Slovensku

Zdieľať
Sni mka obrazovky 2018 03 03 oa15.48.15.jpg

Na Slovensku sa nachádza viacero vysokých škôl a univerzít, ktoré navštevuje veľké množstvo mladých ľudí, ktorí sa chcú vzdelávať v rôznych oblastiach. Viete však, ktorá univerzita je u nás tá najstaršia a zároveň aj najväčšia?

Bratislava

Naše hlavné mesto Bratislava ponúka veľké množstvo krásnych a jedinečných pamiatok, cez hrad, mosty či kostoly. No nachádza sa tu aj najstaršia univerzita na Slovensku.

Univerzita Komenského

Táto univerzita je najstaršia a najväčšia univerzita na Slovensku. Vznikla v roku 1919 a mala mimoriadny význam pre rozvoj vzdelanosti, vedy a kultúry na Slovensku. Bola prvou vysokou školou na našom území, ktorá poskytovala možnosť získať najvyššie vzdelanie v slovenskom jazyku.

Univerzita Komenského má 13 fakúlt a viac ako 20 pedagogických, vedeckých a iných pracovísk a účelových zariadení. Na fakultách univerzity študuje vo všetkých formách a stupňoch štúdia takmer 25 000 študentov.

Hlavná budova univerzity

Dnešná hlavná budova univerzity bola postavená na mieste zbúraných obytných domov, potravinárskeho daňového úradu a hostinca na križovatke Justiho radu (dnešné Vajanského nábrežie), Roykovej ulice (dnešná Tobrucká ulica) a Šafárikovho námestia. A aj táto budova patrí k tým najväčším dominantám Bratislavy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom