Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Najstaršia univerzita na Slovensku

Sni mka obrazovky 2018 03 03 oa15.48.15.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza viacero vysokých škôl a univerzít, ktoré navštevuje veľké množstvo mladých ľudí, ktorí sa chcú vzdelávať v rôznych oblastiach. Viete však, ktorá univerzita je u nás tá najstaršia a zároveň aj najväčšia?

Bratislava

Naše hlavné mesto Bratislava ponúka veľké množstvo krásnych a jedinečných pamiatok, cez hrad, mosty či kostoly. No nachádza sa tu aj najstaršia univerzita na Slovensku.

Univerzita Komenského

Táto univerzita je najstaršia a najväčšia univerzita na Slovensku. Vznikla v roku 1919 a mala mimoriadny význam pre rozvoj vzdelanosti, vedy a kultúry na Slovensku. Bola prvou vysokou školou na našom území, ktorá poskytovala možnosť získať najvyššie vzdelanie v slovenskom jazyku.

Univerzita Komenského má 13 fakúlt a viac ako 20 pedagogických, vedeckých a iných pracovísk a účelových zariadení. Na fakultách univerzity študuje vo všetkých formách a stupňoch štúdia takmer 25 000 študentov.

Hlavná budova univerzity

Dnešná hlavná budova univerzity bola postavená na mieste zbúraných obytných domov, potravinárskeho daňového úradu a hostinca na križovatke Justiho radu (dnešné Vajanského nábrežie), Roykovej ulice (dnešná Tobrucká ulica) a Šafárikovho námestia. A aj táto budova patrí k tým najväčším dominantám Bratislavy.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor hoppeyrDátum 6. marca 2018
reklama:
reklama:
reklama: