Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Najtrápnejší počin Ráža a kapely Elán! Rok a pol po vražde Kuciaka urobil nechutnú vec

Jožo Ráž novým videom poriadne prestrelil
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Jožo Ráž novým videom poriadne prestrelil Foto: reprofoto Youtube

Toto mu rozhodne nevyšlo. Spevák kapely Elán Jožo Ráž spoločne so svojimi kolegami natočili klip k pesničke Bulvárne krysy, čím si chcel vybaviť účty s novinármi, ktorí informujú o jeho excesoch. Pravdou je, že Ráž patrí k celebritám, o ktorých sa píše, no časy svojej najväčšej slávy má dávno za sebou a dnes už nie je tak zaujímavý, ako kedysi. Novinári sa nehrnú na jeho tlačovky, nechcú od neho toľko rozhovorov a naposledy spôsobil rozruch keď sa vodil za ručičky so známou prokurátorkou.

Zrejme aj táto kauza ho podnietila k tomu, aby natočil nielenže aboslútne nechutný klip, ale aj totálne nevhodný, ktorým získal viac nenávistných komentárov, ako zrejme čakal aj on sám. dôvodom je videoklip, ktorý k pesničke Elán natočil. Vo videu si totiž spevák vyrovnáva účty s bulvárnymi novinármi po svojom, rozhodne to však v kontexte posledných rokov neodhadol a poriadne prestrelil. Klip je totiž o tom, ako Ráž spoločne so svojimi kumpánmi unesie novinárov, dá im látkové vrecká na hlavu a mieri na nich pištoľou. A to iba rok a pol od brutálnej popravy Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej. Ak spevák čakal, že sa jeho „veľdielo“ stretne s pochopením a nebodaj s uznaním, poriadne sa sekol. Za všetko hovoria komentáre na platforme Youtube, ktoré ho totálne zvozili pod čiernu zem.

Dôkazom však nie sú len komentáre, ale aj takzvané „disslike“, ktorých má video trikrát viac, ako tých, ktoré označujú, že sa im video páči. „Myslím, že je najvyšší čas zavesiť gitarku na klinec Jožko. Alebo naozaj chceš, aby toto bolo to, na čo si ľudia budú spomínať, keď im spomenú Elán,“ napísal jeden z diskutujúcich a ďalší sa pridali. „Rok po zavraždení novinára takýto klip… Inak, bulvár ešte rieši Joža Ráža vôbec?“ napísala napríklad Zuzana. „Elán má svoju dobu už za sebou a doteraz som ich vnímal ako LEGENDY . No táto pieseň a klip má presvedčili o tom ,že táto kapela už nemá čo ponúknuť Bohužiaľ. Že sa vôbec dali nahovoriť na takýto klip hlavne Vašo Patejdl nechápem,“ pridal sa ďalší. A takto by sa dalo pokračovať ešte dlho.

Pravdou je, že bulvár býva častokrát kritický, nachytáva celebrity na hruškách pri nevere, navyše sú práve známe osobnosti často pod väčším drobnohľadom a paľbou kritiky. Napriek tomu natočiť podobné video určite nebolo vhodné, aj keď sa na jeho konci snaží kapela vyviniť a doplnila text, že si váži prácu všetkých investigatívnych novinárov a video sa zameriava práve na bulvár. Problémom však je, že bulvár je stále najčítanejšou formou médií.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor steDátum 14. októbra 2019