Používate zastaralý prehliadač, stránka sa Vám nemusí zobraziť správne. Odporúčame stiahnuť nový prehliadač tu.

Najtučnejší muž na svete zomrel! Neuveríš, čo morbídne obézneho Mexičana zabilo!

Zdieľať
Manuel Uribe
Manuel Uribe, better known as "Meme", left, who weights around 310 kilograms (700 pounds), smiles while his girlfriend Claudia Solis, 38 looks on inside a trailer holding his specially designed bed on a trip to a lake in Monterrey, northern Mexico, Sunday, Aug. 10, 2008. Uribe, 43, who once weighed half a ton, has been largely confined to his home for the last six years.(AP Photo/Monica Rueda)

48-ročný Mexičan menom Manuel Uribe, ktorý bol v roku 2006 zapísaný do Guinnessovej knihy rekordov ako najtučnejší muž na svete, zomrel.

Manuel, ktorý žil v meste Monterrey, vážil v čase zápisu do knihy rekordov neuveriteľných 560 kilogramov.

Koncom mája bok Manuel prevezený do nemocnice, pretože sa uňho objavili problémy spojené so srdcovým rytmom. Keďže vážil vyše pol tony, museli ho do nemocnice previezť pomocou žeriavu.

Manuel Uribe
Manuel Uribe, 43, speaks on the phone with Jose Luis Garza as he lies in bed in his home in Monterrey, Mexico, Friday, Oct. 3, 2008. Uribe, who has been fighting to lose his title as the world's heaviest man, is giving dieting advice to bed-ridden Garza. (AP Photo/Monica Rueda)

Paradoxom však je, že Manuelove problémy sa začali potom, čo si naordinoval prísnu diétu, vďaka ktorej schudol neuveriteľných 260 kíl.

Je pravdepodobné, že taká radikálna zmena bola pre jeho organizmus obrovskou záťažou a mohla byť príčinou náhlej zmeny srdcového rytmu a zlyhania pečene.

MEXICO HEAVY MAN
Manuel Uribe, 40, sits in his home in Monterrey, Mexico, Saturday, Jan. 21, 2006. Weighing more than 1,000 pounds, Uribe is one of the heaviest people in the world, and has asked the government to help him with an operation. (AP Photo/Juan Manuel Villasenor)

O Manuela sa od roku 2002 starala jeho matka, v roku 2008 sa Manuel dokonca oženil. Jeho problémy s hmotnosťou sa začali ešte keď bol tínedžer – vážil totiž 112 kíl.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom