Neuveríš, čo pridávala čínska reštaurácia do rezancov! Zákazníci sa mali na nich stať závislí!

Zdieľať
ID-100250918

Majiteľ istej reštaurácii v Číne pridával svojim zákazníkom do jedál niečo, čo by ti asi nenapadlo. Do rezancov, ktoré boli súčasťou skoro všetkých jedál, pridával semienka ópiového maku!

Prefíkaný majiteľ reštaruácie pridával do rezancov semiačka ópiového maku, pretože dúfal v to, že takto sa u jeho zákazníkov postupne vyvinie závislosť a zabezpečí si tak stálu klientelu. Samozrejme, ópium je v Číne zakázané a to, že ho Číňan pridával do jedla vyšlo najavo celkom náhodou.

ID-10049999

Zákazníka tejto reštaurácie zastavili policajti pri bežnej kontrole a test na prítomnosť alkohlu a drog odhalil, že v tele 26-ročného mladíka sa nachádza ópim! Mladý muž však tvrdil, že nikdy v živote ópium nemal a začal uvažovať nad tým, čo v ten deň jedol. A práve vtedy začal upodozrievať spomínanú reštauráciu. Preto zavolal svoju rodinu a pozval ju na obed to tohto podniku a následne sa všetci nechali otestovať na prítomnosť ópia v tele. Všetky testy vyšli poztívne, a tak sa celým prípadom začala zaoberať polícia.

ZIstilo sa, že zákazníci nevedomky konzumovali malé množstvá ópia, ktoré sa im v tele zhromažďovali. Ako informoval denník independent.co.uk, podľa policajtov z miestneho protidrogového oddelenia môže dlhodobé jedenie takýchto potravín vyvolať závislosť.

Majiteľ sa napokon priznal, že kúpil dve kilá ópiových makovíc a drvený mak pridával do rezancov, a tak ho čaká súd.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom