Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Neuveríš, čo urobili čínski lekári s nohou tohto chlapíka! :-O

11774839_722089971247828_917375885_n
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.youtube.com
reklama:
reklama:

Pacientom bol istý Čou, ktorému ľavú ruku odrezala kotúčová píla počas práce v továrni. Po vyše mesiaci mu ruku vrátili na pôvodné miesto.

Čínskym lekárom sa podarilo obnoviť funkčnosť odrezanej ruky tak, že ju na viac ako mesiac prišili k lýtku a následne ju vrátili na pôvodné miesto. Operáciu vykonali v meste Čchang-ša v provincii Chu-nan, pričom pacientom bol istý muž menom Čou, ktorému ľavú ruku odrezala kotúčová píla počas práce v továrni.

https://www.youtube.com/watch?v=ADkZJGVP9u0

Zranenia na hornej končatine však boli natoľko vážne, že lekári dospeli k záveru, že nervy a šľachy potrebujú najprv určitý čas, aby sa zahojili. Tento odklad by však znamenal, že Čou by už potom nemohol prišitú ruku používať. Rozhodli sa preto odrezanú časť dočasne prišiť k lýtku, čím ju udržali nažive. Po vyše mesiaci ju počas desaťhodinovej operácie prišili na pôvodné miesto. Pacient už dokáže trochu hýbať prstami, no na znovuzískanie pôvodnej funkčnosti bude musieť absolvovať dlhšiu rehabilitáciu.

čína, noha
www.youtube.comFoto: www.youtube.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor VeronDátum 21. júla 2015Zdroj SITA, © SITA 2015
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: