Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Neuveriteľné! Tisíc muzikantov zahralo spolu Learn to Fly od Foo Fighters. Čo ich k tomu viedlo?

foo fighters fanusikovia
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.youtube.com
reklama:
reklama:

Presvedčiť obľúbeného umelca, aby koncertoval v tvojom meste je občas poriadna fuška. 

V talianskej Cesene sa v nedeľu stretlo tisíc hudobníkov, aby spoločne zahrali skladbu Learn to Fly od Foo Fighters. Video už koluje internetom, pričom cieľ je jasný – pozvať do svojho mesta Davea Grohla s celou skupinou.

Iniciátorom akcie bol Fabio Zaffagnini, opisuje ju ako spontánny nápad, do ktorého sa pustil s ozajstnou vervou. „Robím to pre seba, pre teba…pre celé ľudstvo,“ hovorí vo videu na oficiálnej stránke tímu Rockin1000. Spojil tisíc špičkových muzikantov, ktorí na jednom mieste, v jednom čase, spoločne zahrali pieseň od Foo Fighters.

Toto je Fabio, iniciátor celej akcie.

https://www.youtube.com/watch?v=w-UShQlpXPY
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Na pokrytie nákladov vytvoril verejnú zbierku, suma sa k dnešnému dňu vyšplhala na vyše 44 tisíc eur. Do akcie sa bolo možné zapojiť aj priamo svojou dobrovoľnou prácou.

Po dlhých prípravách nastal vytúžený deň. Zúčastnilo sa 250 spevákov, 350 gitaristov, 150 basgitaristov a 250 bubeníkov. Viedol ich známy dirigent Marco Sabiu. Nielenže sa tak podarilo uskutočniť skvelú akciu, ale ktovie…možno Dave Grohl naozaj príde. A keby aj nie, myslíme si, že to stálo za to.

Takto to vyzeralo v deň D.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor KatkaDátum 30. júla 2015Zdroj www.rockin1000.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: