New York má prvý prípad eboly! Lekár cestoval aj cez Európu!

Zdieľať
Ebola Caregivers
In this undated handout photo provided by Medecins Sans Frontieres, local staff and healthcare workers for Doctors Without Borders, wear Ebola protection equipment in Liberia. For doctors and nurses fighting Ebola in West Africa, working in head-to-toe protective gear in muddy health clinics is often the least of their problems, as many also struggle to convince people they are there to stop Ebola, not spread it. (AP Photo/MSF)

Najľudnatejšie americké mesto New York má prvý prípad človeka nakazeného ebolou.

Ide o miestneho lekára Craiga Spencera, ktorý pacientov s týmto smrteľným vírusom ošetroval v západnej Afrike. Newyorský starosta Bill de Blasio obyvateľov ubezpečuje, že sú v bezpečí aj napriek tomu, že Spencer ešte pred diagnózou cestoval po New Yorku verejnou dopravou vrátane metra.

Tridsaťtriročný Američan bol spolupracovníkom organizácie Lekári bez hraníc v africkej Guinei. Tú opustil 14. októbra a do New Yorku sa vrátil cez Európu o tri dni neskôr. Prvýkrát u neho zistili symptómy eboly vo štvrtok ráno a následne ho hospitalizovali na špeciálnej izolačnej jednotke.

Do karantény umiestnili aj dvoch jeho priateľov ako aj jeho snúbenicu. Všetci traja sú však podľa lekárov zdraví a zatiaľ nejavia známky nakazenia vírusom. Spencer je deviatym človekom, ktorému v USA diagnistikovali ebolu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom