V Nemecku zomrel pracovník OSN na ebolu!

Zdieľať
Liberia Ebola
Health workers wearing protective gear wait to carry the body of a person suspected to have died from Ebola, in Monrovia, Liberia, Monday Oct. 13, 2014. Some nurses in Liberia defied calls for a strike on Monday and turned up for work at hospitals amid the worst Ebola outbreak in history. In view of the danger of their work, members of the National Health Workers Association are demanding higher monthly hazard pay. The association has more than 10,000 members, though the health ministry says only about 1,000 of those are employed at sites receiving Ebola patients. (AP Photo/Abbas Dulleh)

Pracovník Organizácie Spojených národov (OSN), ktorého po diagnostikovaní ebolypreviezli z africkej Libérie do Nemecka, zomrel na následky vírusu. Päťdesiatšesťročného Sudánčana previezli do Lipska vo štvrtok a liečili ho na miestnej špecializovanej klinike.

Lekári jeho stav od začiatku označovali za „veľmi kritický, ale stabilizovaný“. Napokon však „napriek intenzívnym medicínskym opatreniam“ v pondelok v noci zomrel, informovali v oficiálnom stanovisku zástupcovia nemocnice.

Klinika v Lipsku ubezpečuje verejnosť, že jej nakazenie nebezpečným vírusom nehrozí. Muža tam previezli na špeciálne upravenom lietadle a liečili ho na ostro stráženej izolovanej jednotke. Sudánčan je tretím človekom, ktorý podľahol ebole v Nemecku. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie si nákaza v Afrike vyžiadala už viac ako 4000 obetí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom