Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nezvestní piloti v irackej púšti, za ktorými sa akoby zľahla zem

Stratenipilotivpustititulna.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Aj keď je lietanie údajne jedným z najbezpečnejších druhov dopravy, častokrát počujeme o rôznych leteckých nešťastiach, núdzových pristátiach a iných katastrofách, pri ktorých je šanca na prežitie bohužiaľ minimálna. Každým rokom vo svete mizne niekoľko lietadiel a pilotov, medzi ktorými sa nachádzajú aj armádne lety. Čo ak sa však lietadlá nájdu, no po pilotoch akoby sa zľahla zem? Jeden z najpodivnejších prípadov zmiznutia armádnych pilotov sa datuje až do roku 1924, kedy sa po dvoch letcoch zľahla zem v irackej púšti.

Piloti kráľovského letectva, W.T. Day a D. R. Steward sa 24. júla 1924 vybrali lietadlom na prieskumný let v oblasti irackých púští. Aj keď išlo o jednoduchý a bežný prelet, muži sa na základňu nevrátili ani do večera. Nasledujúci deň bolo hneď ráno vyhlásené pátranie. Pátrači boli odhodlaní nájsť lietadlo aj pilotov, či už živých, alebo mŕtvych. Napočudovanie im to ani dlho netrvalo. Zmiznuté lietadlo sa podarilo nájsť extrémne rýchlo. To sa nachádzalo neďaleko základne bez známky poškodenia. Piloti pristáli uprostred púšte. Pýtate sa prečo? Lietadlá mali dostatok paliva a po technickej previerke sa zistilo, že nemalo ani žiadnu poruchu. Čo je na tom najpodivnejšie? Jediné, čo na mieste chýbalo, boli piloti.

Https://pixabay.com/sk/p%C3%BA%C5%A1%C5%A5 maroko duny piesok na %C5%A1%C3%ADrku 2435404/
Foto: www.imgur.com

K pristátiu nemali naozaj žiaden dôvod, žiadne nepriateľské ostreľovanie alebo nepriaznivé počasie. V daný deň neboli hlásené žiadne silné vetry či búrky. Jediné, čo sa na mieste našlo, bola hromada stôp, ktoré po sebe piloti nechali okolo lietadla. Tie sa tiahli ďalších 40 metrov do otvorenej púšte, kde zrazu skončili, akoby piloti jednoducho zmizli. Prvou teóriou bolo, že boli unesení nepriateľskými beduínmi, ktorí za sebou mohli zahladzovať stopy. Po preskúmaní širokého okolia sa však táto teória zamietla, pretože sa žiadne iné stopy nenašli.

Https://en.wikipedia.org/wiki/Fairey_Swordfish#/media/File:Swordfish_(7582559196).jpg
Foto: www.imgur.com

Po tom, čo sa nenašli odpovede na mnoho otázok, bola spustená oveľa väčšia hromadná pátracia akcia, do ktorej boli zapojené lietadlá, transportéry a mnoho vojakov. K pátraniu sa pripojili aj samotní beduíni. Teda aspoň tí, ktorí mali so Spojeným kráľovstvom spriatelené vzťahy. Nepomohli však ani štyri dni intenzívneho prehľadávania širokej oblasti tejto irackej púšte. Po pilotoch sa nenašlo absolútne nič. Akoby za ich zmiznutím stáli iné sily alebo mimozemská civilizácia.

Https://pixabay.com/sk/egypt bedu%C3%ADn cukor %C5%A5ava miestna 1929586/
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Daniel MičkoDátum 16. februára 2018Zdroj zahranicoureality.blogspot.sk © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: