Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nič pre slabé povahy! Pozri, ako dopadla táto 10-tonová mŕtva veľryba!

Horizon33_2014-10-17_13-40-35
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Keď more vyplavilo mŕtve telo obrovskej viac ako 10 ton vážiacej veľryby na pobrežie neďaleko juhoafrického mesta Durban, bolo nevyhnutné sa ho čím skôr zbaviť. Takto sa s touto náročnou úlohou popasovali domáci!

Vieš si predstaviť, čo sa musí stať s desiatimi tonami mäsa na africkom slnku? My si to radšej ani predstavovať nechceme, no asi je nám všetkým jasné, že to musí byť neskutočný zápach zhnitého mäsa.

Keď more vyplavilo na pláž Amanzimtoti túto mŕtvu veľrybu, miestni obyvatelia vedeli, že mŕtvolu budú musieť čím skôr zlividovať. A namiesto toho, aby veľrybu odtiahli späť do mora alebo zahrabali do piesku, urobili to po svojom.

Horizon33_2014-10-17_13-40-54

Mŕtvu veľrybu začali rovno na pláži porcovať. Lovenie veľrýb je totiž v Južnej Afrike zakázané, a tak miestni využili príležitosť zohnať si mäso zadarmo. Niektoré časti veľryby vraj využíju v tradičnej medícne a iné časti normálne zjedia.

Krv sfarbila vodu na červeno a vzduchom sa šíril zápach hniloby, no domácich to neodradilo. Keďže hnilobné procesy môžu spôsobiť vážne zdravotné problémy, prišli k mŕtvej veľrybe ľudia zaoberajúci sa spracovaním odpadu.

Horizon33_2014-10-17_13-41-48

Tí sa najskôr pokúsili rozrezať veľrybu na menšie kusy pomocou motorových píl, no niektoré časti veľryby píle odolali. Telo veľryby bolo vystavené slnku celé dva dni, kým sa situácia kompetentí poslali bager, ktorý mal veľrybu po kusoch zahrabať do piesku. Samozrejme, bolo to príliš zdĺhavé, a tak sa napokon o veľrybu postarala príroda a pomohli jej v tom domáci obyvatelia….

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 17. októbra 2014Zdroj Barcroft TV, © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., youtube.com, video: youtube.com
K téme
reklama:
reklama:
reklama: