Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nové video Nicki Minaj vraj propaguje nacistickú Tretiu ríšu! Pozri, prečo!

Horizon33_2014-11-12_9-17-7
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Americká rapperka Nicki Minaj čelí kritike židovskej organizácie The Anti-Defamation League (známa ako Liga proti hanobeniu) pre videoklip ku skladbe Only. Päťminútové animované lyric video, ktoré v piatok zverejnila na YouTube, totiž používa obrazy pripomínajúce Tretiu ríšu. Samotná Nicki sa v klipe štylizuje ako líderka vojska.

„Nový videoklip Nicki Minaj znepokojivo evokuje propagandu Tretej ríše a vytvára nové dno vo využívaní nacistickej symboliky v popkultúre. Toto video zverejnili na 76. výročie Krištáľovej noci, ktorá znamenala začiatok konečného riešenia židovskej otázky a holokaustu,“ uviedol za organizáciu Abraham H. Foxman.

Nicki Minaj

„Je znepokojujúce, že nikto z tímu producentov, publicistov a manažérov neprotestoval proti použitiu takýchto obrazov. Tento videoklip je necitlivý voči preživším holokaustu a bagatelizuje históriu. Zneužívanie nacistických obrazov je hlboko poburujúce a urážlivé pre židov a pre všetkých, ktorí si pamätajú obete Hitlerovho nacistického režimu,“ povedal tiež Foxman.

Horizon33_2014-11-12_9-16-3

Videoklip odsúdilo aj viacero používateľov sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter. Minaj medzičasom na Twitteri zverejnila vyjadrenie, v ktorom uviedla, že tvorca videoklipu sa inšpiroval kresleným seriálom a filmom Sin City. „Je mi to veľmi ľúto a prijímam všetku zodpovednosť, ak videoklip niekoho urazil. Nikdy by som vo svojom umení neospravedlňovala nacizmus,“ napísala tiež interpretka. „Producent a tiež osoba, ktorá dohliadala na tento videoklip, sú židia,“ doplnila tiež 31-ročná Minaj.

Singel Only bude súčasťou rapperkinho pripravovaného albumu The Pinkprint. V skladbe hosťovali aj rapperi Drake a Lil Wayne a spevák Chris Brown. Súčasťou kontroverzného videoklipu sú tak aj ich animované verzie.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 12. novembra 2014Zdroj SITA, © SITA 2014,© NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., youtube.com, video: youtube.com, SITA/AP
K téme
reklama:
reklama:
reklama: