Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nový film Kronera: Ľudia ho milujú, kritici ho zniesli pod čiernu zem. V Čechách ho totálne potopili…

Táňa Pauhofová
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Táňa Pauhofová Foto: Bontonfilm
reklama:
reklama:

Pred Vianocami je najlepší čas na to, aby sa v kinách objavili romantické komédie. Takou je aj film talentovaného režiséra Jakuba Kronera, ktorý natočil najnovší film Šťastný nový rok. Ten si za prvý víkend v kinách nenechalo ujsť vyše 55 tisíc divákov. Okamžite sa tak zaradil medzi najúspešnejšie premiéry na Slovensku. Divákom sa teda Kronerove najnovšie dielo páči, kritici však takí nadšení nie sú.

Filmová recenzia na stránke Denníka N napríklad recenzuje film pod titulkom: V kinách je hitom Šťastný nový rok, aká krajina, taká vianočná komédia. V samotnom hodnotení filmu je však autor podstatne kritickejší. „Najhoršie na tejto snímke je to, že sa tvári, akože má vkus. Predstiera úroveň, eleganciu, noblesu a štýl, ktorý sama vzápätí tým najhorším spôsobom podlieza. Šťastný nový rok nie je v niečom lepší než pojašená evitovka, od ktorej sa tak veľmi snaží dištancovať, keď sa snaží z opovrhovanej ľudovej zábavy vyšľachtiť niečo mentálne vyššie, bohatšie a hlbšie, čo však takým nie je,“ napísal autor recenzie. 

Šťastný nový rok je pokračovaním seriálových Mileniek, ktoré sa na Markíze dočkali dvoch sérii a patrili medzi najúspešnejšie programy. Aj za nimi stál syn Jána Kronera Jakub a jeho mama, známa producentka Adriana Kronerová. Tá napísala k novému filmu aj scenár. A práve scenár je podľa recenzentov to najslabšie, čo novinka s hviezdami ako Ján Koleník, Táňa Pauhofová, či Emília Vášaryová ponúka. Práve Kronerová si to zlízla najviac. „Horšie je to s neskutočne slabým až nezreteľným príbehom. Scenár vlastne nemá žiadne funkčné body obratu ani krízu, ak za takú nerátate rauš Emílie Vášáryovej a predčasný pôrod v hoteli bez pôrodníka. Aj v recenzii sa musíte uchýliť ku klišé: aká krajina, taká vianočná komédia, taký Richard Curtis, tu autorka scenára Adriana Kronerová,“ píše Denník N.

Šťastný nový rok
Šťastný nový rokFoto: Bontonfilm

Priemerná známka je na filmových portáloch okolo 6ky, čo je v podstate taký priemer. Horšie dopadla komédia pri recenzii na českom renomovanom webe fandimefilmu.cz. Tam získala iba slabé tri body z desiatich. A opäť dostal najväčšiu facku práve scenár. „Kde sa stala chyba? Ťažko posúdiť, ale začnime od úplne tuctového, slaboduchého a nefunkčného scenára, ktorý je na úrovni tej najlacnejšej a najhlúpejšej seriálovej tvorby ktorejkoľvek z českých alebo slovenských televízií. Film začína tesne pred Vianocami a končí silvestrovskú nocou. Všetko podstatné sa odohráva v lyžiarskom rezorte vo Vysokých Tatrách, takže aspoň zábery na krásne vysokohorské scenérie občas pohladia na duši,“ napísal drsne autor. Aj napriek tomu, že film nebude ašpirovať na zahraničného Oscara, to asi nebol zámer ani samotných tvorcov. Aj Zdeněk Troška sa v minulosti vyjadril, že netočí filmy pre akademikov a filmové festivaly, ale pre divákov a tak ho recenzie nezaujímajú. Ľuďom sa navyše Kronerova novinka páči, o čom svedčia aj plné kinosály. A to je pre ľudí, čo sa na filme podieľajú najdôležitejšie.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor steDátum 15. decembra 2019
reklama:
reklama:
reklama: