Obete eboly zostávajú pohodené v meste! Pohrebné tímy štrajkujú!

Zdieľať
Liberia Ebola
Health workers in protective gear carry the body of a woman suspected to have died from Ebola virus, from a house in New Kru Town at the outskirt of Monrovia, Liberia, Wednesday, Oct. 8, 2014. Liberia has been among the hardest hit nations at the centre of the long outbreak, which has killed more than 3,000 people, as of Friday, there had been 3,834 confirmed Ebola cases and 2,069 deaths in Liberia, according to the World Health Organization. Forty-four percent of the Ebola cases were reported in the past three weeks, a signal that the infectious disease is spreading.(AP Photo/Abbas Dulleh)

Pohrebné tímy v Sierre Leone odmietajú pokračovať v likvidácii vysoko nákazlivých mŕtvych tiel ľudí, ktorí podľahli vírusu eboly. Telá tak zostávajú ležať na verejných priestranstvách hlavného mesta Freetown či doma.

Podľa stredajších informácií tamojších médií totiž štát mešká s vyplácaním príplatkov za prácu v rizikovom prostredí. Členovia približne 600-členného likvidačného tímu preto prestali pracovať. Vláda tvrdí, že záležitosť sa im podarilo urovnať a problém je v banke, ktorá vyčlenené finančné prostriedky nedistribuovala načas. Zdržanie chce preto vyšetriť.

Liberia Ebola
Health workers dressed in protective gear prepare to load the body of a woman suspected to have died from Ebola virus, in New Kru Town at the outskirt of Monrovia, Liberia, Wednesday, Oct. 8, 2014. Liberia has been among the hardest hit nations at the centre of the long outbreak, which has killed more than 3,000 people, as of Friday, there had been 3,834 confirmed Ebola cases and 2,069 deaths in Liberia, according to the World Health Organization. Forty-four percent of the Ebola cases were reported in the past three weeks, a signal that the infectious disease is spreading.(AP Photo/Abbas Dulleh)

Ebola je jedným z najobávanejších vírusových ochorení na svete, keďže sa prakticky nedá liečiť a neexistuje proti nej účinná očkovacia látka. Prejavuje sa zvracaním a hnačkou ako aj vnútorným a vonkajším krvácaním. Úmrtnosť môže dosahovať až 90 percent, v prípade terajšej epidémie je však zhruba 60-percentná. Vírusom, ktorý si v štátoch západnej Afriky od decembra 2013 vyžiadal už životy viac ako 3400 ľudí, sa nakazili aj dvaja pracovníci OSN. Jeden z nich v septembri zomrel.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom