Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Odolný Mike – príbeh muža, ktorého nedokázali zabiť

3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
halfapage.com
reklama:
reklama:

Michael Malloy bol alkoholik bez domova, ktorý nemal žiadnu rodinu. Keďže by si jeho smrť nikto nevšimol, tak skupinka štyroch mužov prišla s geniálnym plánom. Jeden z nich bude Michaela vydávať za svojho príbuzného a potom, keď ho zabijú, zinkasujú jeho životné poistenie. Ich plán ale nakoniec nebol tak geniálny.

Michael žil na uliciach New Yorku v rokoch 1920 až 1930. Kvôli jeho alkoholizmu si nevedel nájsť dlhodobú prácu. Keď dostal ponuku, aby sa vydával za brata barmana Reda Murphyho, okamžite súhlasil. Za odmenu totiž mohol piť v jeho predajni liehovín koľko mu hrdlo ráčilo. Zatiaľ všetko išlo podľa plánu. Muži Michaelovi ponúkali nekvalitný alkohol a čakali, kým sa upije k smrti. Na ďalší deň sa ale Michael vrátil, úplne v poriadku. Takto to bez zmeny pokračovalo niekoľko dní.

www.thejournal.ie

Murphy, Tony Marino, Daniel Kriesberg a Frank Pasqua sa rozhodli pritvrdiť. Chceli urýchliť Michaelovu smrť a tak mu k alkoholu začali ponúkať otrávené občerstvenie. Pokazené ustrice a rôzne druhy sendvičov so sklom, skazenými sardinkami či kovovými hoblinami Michaelovi skôr zachutili. Prešiel mesiac a začal priberať na váhe, bez žiadnych príznakov choroby či otravy. Vtedy už toho skupinka mužov mala naozaj dosť a prišla s iným riešením. Jednu noc si počkali, kým Michael neomdlel od nadmernej konzumácie alkoholu, a odniesli ho na lavičku do parku. Bola mrazivá februárová noc, no aj tak nič nenechávali na náhodu. Poliali ho vodou, pričom sa ani nezobudil. Takto mokrého ho tam na noc nechali. Kto iný sa na druhý deň ukázal a dožadoval si alkoholu, než úplne zdravý Michael.

Úplne vytočení muži tentokrát podplatili taxikára, aby Michaela zrazil. Tak sa aj stalo, no po nehode ho našli policajti a odviezli do nemocnice. O pár týždňov bol Michael opäť v predajni, kde sa chválil svojimi zraneniami a pýtal si alkoholické nápoje.

Nastala posledná zmena plánu: muži si prenajali izbu v starom penzióne, ktorý mal plynové osvetlenie. Odniesli tam na mol opitého Michaela a do úst mu zaviedli hadicu s plynom. Plyn bol plný jedovatého oxidu uhoľnatého, takže Mike bol mŕtvy do desiatich minút. Jeho telo rýchlo odniesli a pochovali. Za jeho smrť im poisťovňa vyplatila 1800 dolárov, čo bola v tej dobe veľká suma peňazí. Samozrejme, muži tvrdili, že Michael zomrel nehodou – upil sa k smrti.

Nanešťastie, pre skupinu už teraz vrahov, začali o nezabiteľnom mužovi menom Michael Malloy kolovať rôzne príbehy. Tie rozpútali policajné vyšetrovanie, ktoré celý príbeh odhalilo. Štyrom mužov bola uznaná vina za vraždu Michaela a v roku 1934 putovali na elektrické stoličky.

www.smithsonianmag.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 30. januára 2018Zdroj io9.gizmodo.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: