Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Záhady a tajomstvá, ktoré nevie nikto dodnes objasniť časť 1.

Sni mka obrazovky 2017 11 15 oa21.36.32.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
listverse.com
reklama:
reklama:

Častokrát záhady lákajú ľudí k tomu, aby si vo svojej fantázii vytvárali ich rozličné vysvetlenia či predkladali rôzne konšpiračné teórie. Veľa takýchto záhad sa však končí tak, že ide nakoniec len o akýsi vtipný a veselý príbeh, ktorý sa zdal byť najprv akousi záhadou. Existujú však prípady a príbehy, ktoré zostávajú nevyriešené, možno navždy, a práve tie sú často pre ľudí najzaujímavejšie. Máte radi záhady?

Kto je vrahom tejto ženy?

Julia Wallace bola britskou ženou v domácnosti, ktorá žila v Liverpoole, v roku 1931. Jedného dňa dostal jej manžel správu, že sa má stretnúť s akousi osobou na danej adrese. Keď dorazil na miesto, zistil, že adresa neexistuje a nerozumel tomu, čo to malo znamenať. Po návrate domov, našiel svoju ženu už mŕtvu. Po pár dňoch vyšetrovania bol práve on obvinený z jej vraždy a mal byť odsúdený na smrť. Po mesiacoch súdneho konania bol oslobodený, no nikdy nebola žiadna iná osoba obvinená zo zločinu a dodnes je vražda tejto ženy záhadou a ostáva nevyriešená.

Sni mka obrazovky 2017 11 15 oa21.36.32.jpg
listverse.com

Existuje Yeti?

Ben MacDhui je najväčší vrchol v horách Cairngorm a v roku 1889 tam údajne videl profesor Norman Collie akúsi zvláštnu postavu. Opísal ju ako vysokú a chlpatú postavu, ktorá naháňala strach. Po čase na tom istom mieste vraj videli túto postavu aj iní ľudia. To, či išlo iba o akýsi prelud týchto ľudí, ktorí boli vyčerpaní z výstupu na tento vrchol alebo naozaj videli Yetiho zatiaľ nikto nedokázal.

Sni mka obrazovky 2017 11 15 oa21.36.38.jpg
listverse.com

Svetlá Hessdalen

Pozorovania tohto javu sa datujú až do roku 1811, kedy ľudia videli tieto svetlá prvýkrát. Vyskytujú sa v údolí Hessdalen, ktoré sa nachádza uprostred Nórska. Postupne sa pravidelnosť a intenzita týchto svetiel zväčšila. Sú buď jasne biele alebo žlté a vznášajú sa nad zemou. Rozličné vedecké štúdie sa snažili zistiť zdroj týchto svetiel, ale doteraz neprišli so žiadnym logickým vysvetlením. Hovorí sa vraj o svetlách mimozemských lodí.

Sni mka obrazovky 2017 11 15 oa21.36.49.jpg
listverse.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 21. novembra 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme
reklama:
reklama:
reklama: