Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Opráš s nami zabudnuté slovenské klipy z „nášho mládí“! Toto vážne letelo? :-D

titulka hit 90 roky sk
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Hudbe nášho detstva sme sa tu už tak trošku venovali. No keď sme boli deti, nepočúvali sme len detské pesničky, ale celkom sme fičali aj na MC Erikovi a Barbare, Maduare a mnohých iných. Ktorá pesnička bola tvojou „srdcovkou“? :-D

MC Erik & Barbara – Summer Nights

Toto bola dvojica, ktorú milovali hlavne dievčatká v škôlke. Do Erika boli buchnuté a hrali sa, že sú Barbara. Hoci táto pesnička nie je z ich pôvodnej tvorby a ide len o prerábku pesničky zo slávnej Pomády, išlo o obrovský hit. Dvojica mala na konte viacero známych pesničiek, napríklad Sen alebo Keď príde láska. Po viacerých nezhodách sa rozišli a už sme o nich počuli len občas… Dnes žije Barbara Haščáková v Amerike a Erik Aresta pracuje v Česku ako DJ.

Maduar – Hafanana

Keď sa tak dnes pozeráme na tento klip a počúvame tú pesničku, nechápeme, ako toto mohlo niekedy fičať… Ale budiš, veď kedysi bolo populárne už všeličo, napríklad aj šuštiaky divokých farieb :-D Ale späť k Hafanane a Maduaru – vedel si, že táto pesnička bola tiež len coververziou rovnomenného hitu z roku 1975?

No fakt! Tu je dôkaz :-D

BTW – v Maduari pôvodne pôsobili aj MC Erik & Barbara, ktorí však kapelu opustili a spustili vlastný projekt. Ak by si chcel vedieť, čo je s bratmi Matyinkovcami, tak vraj žijú na Floride a pracujú tam ako cestovní sprievodcovia.

Ibrahim Maiga – Čierna bača

Tento exot bol kedysi vážne hit! Veď vidieť černocha v slovenskom kroji ako spieva o ťažkom živote baču, to by nevymysel asi žiaden americký hudobný producent :-D Ibi Maiga bol hviezda a na slovenskú scénu priniesol nový exotický vzduch. Dnes má Ibrahim už 50 rokov, žije v rodnom Mali so svojou partnerkou a dcérkou Fatim.

Kopytovci – Doj it

Toto si budú pamätať skôr tí, ktorí sa narodili pred rokom 1990. Skupina Kopytovci má na svojom konte aj hit Poručík Žigira, no Doj it bola pecka! Pesnička bola prerábkou Do It od Maduaru z čias, keď tam ešte pôsobila Barbara Haščáková. Dnes máme pri sledovaní a počúvaní tohto hitu tak trochu zmiešané pocity… No hláška „Marto, štípu ma oči!“ bola kedysi dosť zaužívaná, rovnako ako aj „Chytnúť, zmačknút, zatáhnut.“ Inak, všimol si si, že dnes sa takéto haluzné klipy netočia? Slovenský dance folklór sa asi veľmi neujal :-D

Noga & Skrúcaný – Tequila Jumbo

Keď už sa hrabeme v starých hitovkách zo slovenskej produkcie, nemôžeme zabudnúť na legendárnu dvojku v zložení hercov Mira Nogu a Števa Skrúcaného. Tí majú na konte viacero hitovíc, a tak sme sa rozhodli, že ti pripomenieme (podľa nás) tie najväčšie z nich. Okrem Tequila Jumbo či Dievča z Tokia, si možno pamätáš aj Ide ťava Saharou alebo Prachy sú prachy. Noga a Skrúcaný tvorili dvojicu už od študentských čias, no pred desiatimi rokmi sa ich cesty rozišli. Noga sa totiž rozhodol pre divadlo a Skrúcaný dal prednosť moderovaniu. Keď však spolupracovali, boli dosť plodní – nahrali štyri albumy a podieľali sa na tvorbe viacerých humoristických relácií – možno si spomenieš na Telecvoking alebo Vox Papuli.

Haraší mi z teba Yoko, ani nevieš Yoko ako…

Tak s farbou von! Ktorá z týchto pesničiek bola tvojou obľúbenou? :-)  *acute*

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 11. marca 2015Zdroj © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., youtube.com, video: youtube.com
reklama:
reklama:
reklama: