Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ostravu už po štvrtý raz roztancuje festival Beatz For Love Pepino. Okrem hudby sa pripravte aj na zásnuby a hendikepovaných tanečníkov.

Tt 1.jpg
7
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com

(PR) Už štvrtý ročník najväčšieho českého tanečného festivalu Beats For Love Pepino odštartuje v posledný júnový deň v Dolných Vítkoviciach. O tretinu väčší festivalový areál bude okrem Sigmy, Angerfista, Beardymana či Mikea Candysa hostiť viac ako 300 svetových a domácich interpretov, ktorí v industriálnych kulisách vystúpia na rekordných 16 pódiách. Zrodila sa aj nová éra dizajnu a výtvarného poňatia festivalu a areál budú zdobiť špeciálne dekorácie umocňujúce zážitky návštevníkov. Budú si tak môcť oddýchnuť napríklad v recyklovanej vani alebo si posedieť v umelecky upravených pneumatikách.

Organizátorom sa tento rok podarilo pritiahnuť svetové esá jednotlivých hudobných štýlov. „Na Drum & Bass stagei sa objaví hviezdny projekt Sigma, ktorého skladby hrajú všetky rádiá sveta a ako prvý drum & bass projekt v histórii dokonca vyhral Brit Awards. Na tomto pódiu nebude chýbať ani Američan Gridlok či skvelý Angličan SPOR. House stage predstaví housového kráľa Marka Knighta alebo populárnych Phats & Small a pódium pre EDM & Trance bude hostiť Mikea Candyse, ktorý vystúpi v maske smajlíka,“ vymenoval malú časť hviezd Kamil Rudolf, zakladateľ a riaditeľ festival Beatz For Love Pepino. Na celkovo 16 pódiách sa objaví viac ako 300 umelcov, medzi ktorými nebude chýbať najlepší beatboxer sveta Beardyman ani Angerfist, jeden z najlepších DJ-ov planéty. Angerfist je veľmi obľúbenž v štátoch Beneluxu, kde na jeho šou chodí aj 150-tisíc ľudí. Svoje zastúpenie na festivale má aj česká a slovenská elita. Na tohtoročnom festivale sa predstavia Vladimír518, Majk Spirit, Ektor, Pil C, Klára Výtisková, Prago Union s kapelou, Skyline či najznámejšia česká DJ-ka Lucca.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Mike Candys

Okrem DJ-ov bude návštevníkov zabávať aj západoafrická bubenícka smršť Jarabi alebo Tesla Blesky show, ktorá spája umenie s technológiou a predvedie hru s elektrinou a sršiacimi bleskami. Nebude chýbať chŕlenie ohňa, chôdza na chodúľoch či žonglovanie. Návštevníci si festivalový areál užijú aj z vtáčej perspektívy, pretože sa budú môcť preletieť vrtuľníkom čo sa nechať vyniesť na oblohu teplovzdušným balónom. „Na programe festivalu sú aj zásnuby dvoch skalných fanúšikov, ktorí si svoje „áno“ povedia počas zvuku obľúbeného techna. Celý akt bude snímaný na LED obrazovke pred techno stageom, ktorý je umiestnený za dolnovítkovickou koksovňou,“ priblížil Matyáš Ožana z marketingového tímu festivalu Beats for Love Pepino.

Beardy_resized2.jpg
Beardy

Na Urban Ostrava!!! stagei sa budú odohrávať tanečné a beatboxové súboje festivalových návštevníkov a predstaví sa tu aj skupina hendikepovaných tanečníkov zo združenie Biela Holubica, ktorí vystupujú aj na koncertoch Jaromíra Nohavicu. „Profesionálni aj zdravotne postihnutí umelci, prevažne vozíčkari, spoločne tancujú. Najvhodnejším tanečným štýlom pre osoby s telesným postihnutím sa ukázala kontaktná improvizácia a spontánny tanec vedený v duchu súčasného výrazového tanca, ktorý predvedieme tiež na festivale Beats for Love Pepino,“ informovala Ivana Martáková, produkčná umeleckých aktivít združenia Biela Holubica.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Špeciálneho vybavenia sa tento rok dočká oddychová zóna. Návštevníci festivalu sa môžu tešiť na relax v dizajnových skvostoch z recyklovaných odpadov, ako sú sudy, kovy či bubny z práčok. „Recyklácia je našou hlavnou filozofiou, a tak na festivale budú ako sedačky slúžiť vane, stoly nahradia sudy na farby a sedadlá budú z pneumatík,“ popisuje autor väčšiny festivalových dekorácií David Žyla z 3ARTbeat ateliéru. „Zábavný bude tiež Science Stage, ktorý bude umiestnený vo Veľkom svete techniky. Návštevníci si tu budú môcť vyskúšať 3D preťaženie na gyroskope, slalom s okuliarami simulujúcimi opitosť alebo mydlovú bublinu, ktorá v sebe ukryje človeka,“ dodáva Kamil Rudolf.

Recycle_chill_out_zone8.jpg
Foto: www.imgur.com

Hudobnou novinkou tohto ročníka sú afterpárty v Trojhalí Karolina a v klube Fabric. Na oboch miestach budú prebiehať hudobné akcie až do skorých ranných hodín. Vystúpia tu napríklad Angličan John B či Novozélanďan Trei. Na festivale tento rok vzniknú aj úplne nové scény. Generálny partner Pepino rozbehne okrem hlavného drum & bass stageu tiež UV Tent stage s fosforeskujúcou show, House Cool Stage si pre návštevníkov pripravila ryllye videohry a Meatfly zaisté adrenalínovú U-rampu s 10-metorvým zjazdom.

Poster final.jpg
Foto: www.imgur.com

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 22. júna 2016Zdroj TS, © Najky.sk, iDen Media s.r.o.