Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Otec 550 detí má zákaz darovať spermie, podľa súdu to môže spôsobiť traumu jeho deťom

Otec 550 detí má zákaz darovať spermie, podľa súdu to môže spôsobiť traumu jeho deťom
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Holandský darca spermií má najmenej 550 detí. Pre klamstvo mu súd nariadil, aby s touto činnosťou prestal. Zákaz má ochrániť jeho deti.

Istý Holanďan daroval svoje spermie nielen v Holandsku, ale aj v zahraničí, najmä v dánskej spermobanke Cryos, a svoje darovanie ponúkal aj na online platformách. Muž prispieval najmenej 11 klinikám pre plodnosť v Holandsku, ktoré stanovili maximálny počet darcov na 25 detí v 12 rodinách. Muž však uviedol nepravdivé informácie a zatajil, že daroval aj na iných klinikách.

Otec  550 detí

Už v roku 2017 sa zistilo, že vďaka týmto klinikám sa muž stal otcom najmenej 102 detí. Toto správanie darcu spermií porušilo etické a korektné jednanie medzi darcami a klinikami, čo by mohlo viesť k vážnym následkom pre všetky strany, vrátane detí narodených od tohto darcu. Muž sa na súde obhajoval tým, že chcel takto pomôcť neplodným rodinám.

Hrozba incestu

Súd uviedol, že takéto porušenie pravidla by mohlo poškodiť duševnú pohodu detí a zvýšiť riziko incestu, ak by tieto deti mali medzi sebou romantický vzťah a nevedeli o svojom príbuzenskom vzťahu. Toto je hlavným dôvodom, že muž dostal zákaz darovať spermie do konca svojho života.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor NajkyDátum 5. mája 2023
reklama:
reklama:
reklama: