Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prečo ženy nosia červenú? Toto sú prekvapivé výsledky výskumu

Prečo ženy nosia červenú? Toto sú prekvapivé výsledky výskumu
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračné foto: www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Štúdia naznačuje, že nosenie červenej u žien súvisí s ich menštruačným cyklom a tiež, že sa stretnú s príťažlivým mužom. Záleží však na veku.

Už v staroveku bola červená považovaná za symbol lásky, vášne, sexuality a zmyselnosti. Nemeckí vedci sa rozhodli toto tvrdenie preskúmať a sformulovali dve prekvapivé hypotézy.

Jedna hypotéza naznačuje, že ženy uprednostnia červenú, keď očakávajú, že sa stretnú s veľmi atraktívnym mužom. Ďalšia hypotéza tvrdí, že ženy radšej nosia červenú farbu v dňoch menštruačného cyklu, keď môžu otehotnieť.

Červená znamená lásku?

Do štúdie bolo zaradených celkovo 281 premenopauzálnych žien mladších ako 50 rokov. Žiadna z účastníčok nebola v čase štúdie tehotná.

Jedna skupina respondentiek dostala e-mailom fotografiu atraktívneho muža, zatiaľ čo druhej skupine bola zaslaná fotografia muža priemernej príťažlivosti. Účastníčky tiež dostali všetky pokyny a informácie o stretnutiach s týmito mužmi poštou. Informácie poskytnuté účastníčkou o menštruačnom cykle boli použité na odhad načasovania plodnosti. Počas štúdie sa hodnotila túžba každej ženy nosiť červený odev.

Prečo ženy nosia červenú

Analýza žien s normálnym cyklom ukázala, že asi 73 % účastníčok vo fáze vysokej plodnosti menštruačného cyklu chcelo stretnúť atraktívneho muža a oblieklo si červené oblečenie. A iba 37 % účastníčok v nízkoplodnej fáze cyklu malo červenú farbu, očakávajúc, že ​​stretnú atraktívneho muža.

Vplyv plodnosti na farby však zmizol, keď sa analýza upravila podľa veku účastníčky, stavu vzťahu a aktuálneho počasia. To znamená, že menštruačný cyklus neovplyvňuje túžbu staršej ženy nosiť červené šaty, ale vplyv atraktívneho muža sa zachoval.

Ak sa vám štúdia zdala sexistická, potom si to etická komisia Katedry psychológie a pedagogiky Univerzity Ludwiga Maximiliána, kde bola štúdia realizovaná, nemyslí .

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor NajkyDátum 4. mája 2023
reklama:
reklama:
reklama: