Paris Hilton nie je len dedička milionárskeho hotelového impéria. Dokázala sa presadiť aj takto!

Zdieľať
profil paris hilton

Hoci je Paris Hilton už dávno milionárka, dokázala sa počas svojej kariéry presadiť aj vlastnými silami. 

Kto je Paris Hilton

Známa celebrita Paris Hilton, celým menom Paris Whitney Hilton, je herečka, speváčka, spisovateľka, podnikateľka a modelka. Patrí medzi najväčšie superstar súčasného Hollywoodu. Hoci vyrastala vo veľkom luxuse a je dedičkou známeho hotelového impéria Hilton, dokázala sa presadiť v šoubiznise aj sama.

Paris je najstaršia zo štyroch detí Richarda Hiltona, vnuka zakladateľa hotelového impéria Conrada Hiltona. Po tom, ako úspešne absolvovala výberovú súkromnú strednú školu, dala sa na modeling a naskytla sa jej zároveň prvá možnosť účinkovať aj vo filme.

Túto možnosť v roku 2001 aj využila a rozbehla tak sľubnú kariéru. V roku 2003 s ňou stanica Fox odštartovala úspešnú reality show SIMPLE LIFE, v ktorej Paris spolu so svojou kamarátkou Nicole Richie vystupovali ako bohaté dievčatká.

Onedlho sa však na internete objavilo video sexuálnych hrátok Paris a jej bývalého priateľa Ricka Salomona. Ten neváhal a toto video dokonca nahral aj na DVD. Paris sa s ním za vydanie nahrávky úspešne súdila. Toto sa pokladá za prvý veľký škandál celebrity, ktorý však paradoxne rozprúdil jej televíznu, reklamnú a modelingovú kariéru.

Magazín Forbes ju zaradil medzi jednu zo 100 naj svetových celebrít. Počas posledných dvoch rokov si vraj zarobila okolo 8,5 milióna dolárov. Len za jeden diel SIMPLE LIFE dostala 3 milióny.

Herecká a filmová kariéra

Doteraz za najväčšiu rolu jej kariéry sa pokladá rola vo filme Dom voskových figurín. Ďalej sa objavila v televíznych seriáloch The O.C., Las Vegas, Veronica Mars a The George Lopez Show či malých cameo-rolách vo filmoch Život s Helenou, Zoolander, The Cat in the Hat a Wonderland masaker.

Svetlo sveta uzrelo dokonca aj jej CD s názvom Paris. Niektoré piesne sú prevzaté verzie známejších hitov z 80.- 90. rokov. Prvý singel„Stars Are Blind“ sa umiestnil na 18. priečke Billboard Hot 100. Ďaľšie single z tohto albumu boli Turn It Up a Nothing In This World.

Zaujímavosti o Paris Hilton:

– dátum narodenia – 17. 2. 1981

– miesto narodenia – New York City, New York, USA

– výška – 173 cm

– napísala vlastnú autobiografiu s názvom „Your Heiress Diary: Confess It All To Me“

– je spoluautorkou šperkov pre Tokyo – The Paris Hilton Collection a taktiež Paris Hilton Limited Edition Watch Collection

– v máji roku 2004 sa na trh dostal parfém s názvom Paris Hilton

– blondínka svoje pôvodne hnedé oči schováva pod modrými kontaktnými šošovkami

– jej približný ročný obrat dosahuje 10 miliónov dolárov

– pracuje v charite a organizáciách na ochranu práv zvierat

– bola prichytená pri fajčení marihuany a kokaínu a kvôli riadeniu auta pod vplyvom alkoholu strávila pár dní vo vezení

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom