Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Počuli ste už o Slendermanovi? Tu je pár zaujímavosti o pôvode tejto „legendy“

Horizon33_2016 4 28_11 57 55.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.youtube.com
reklama:
reklama:

Slenderman nemá presne definovanú alebo špecifikovanú históriu. No príbehy o ňom sú veľmi staré…

Slenderman sa objavuje už na jaskynných maľbách nájdených v Serr da Capivarra na severovýchode Brazílie, ktoré sa datujú do roku 9000 pred naším letopočtom. Tieto obrazy ukazujú nezvyčajne pretiahnutú postavu vedúcu dieťa za ruku. Ďalší známy odkaz na Slendermana pochádza z doby okolo roku 3100 pred naším letopočtom v Dolnom Egypte, kde figuruje ako “ Zlodej bohov “ počas panovania faraóna Waznera. Hieroglyfické rezby predstavujúce zlodeja boli nájdené v hrobke faraóna. Tieto rytiny pripomínajú podivnú postavy s viacerými hornými končatinami, ktoré neboli nájdené v žiadnom inom hieroglyfe.

Horizon33_2016 4 28_11 52 28.png
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Ďalšie zmienky sú okolo roku 1600 v Nemecku, kde bola spozorovaná bytosť podobná postave veľmi vysokého a štíhleho muža. Germánske mytológie a rozprávky využívali túto postavu na zastrašenie detí.

V rumunských rozprávkach sa tiež objavuje postava vysokého- dlhého muža s viacerými rukami, ktoré nemajú kosti a sú ostré ako britvy. V rozprávke Slenderman donúti matku zabiť svojho muža a deti a nakoniec vyjde z kozuba a zovrie ju vo svojom horiacom náručí.  K dispozícii je tiež anglický mýtus odkazujúci na „Treemana“, o ktorom sa hovorí, že má štíhle telo s končatinami, ktoré vyzerajú ako konáre stromov. Bol videný v lese a bol používaný ako príbeh na zastrašenie zlých detí. Príbehov o zmiznutiach detí v súvislosti s Treemanom však bolo len málo.

Horizon33_2016 4 28_11 57 10.png
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Fotografie z roku 1900 potvrdzujú mýty o tejto postave. Správy z tejto doby ukazujú pozorovania v Amerike, Veľkej Británii a Rusku, rovnako tiež obsahujú správy o detských zmiznutiach.  V polovici 20. storočia bola táto postava pozorovaná vo vojnových zónach v Nemecku, kde boli jeho primárnym cieľom vojaci. V tomto období sa aj v Amerike a Kanade objavujú správy o chýbajúcich lyžiaroch a deťoch. Všetky zmiznutia boli evidované v zalesnených oblastiach.

Maxresdefault.jpg
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Na základe niekoľkých podpaľačstiev, niekoľkých úmrtí a niekoľko preživších svedkov sa nakopili informácie, na základe ktorých sa Slendermanovi pripisujú tieto vlastnosti:

– má záujem o obete z neznámych dôvodov

– ak si vyhliadne dieťa, prezentuje sa priateľsky

– pri dospelých je jedna spoločná črta- všetci prežili nejakú veľkú tragédiu, často spôsobenú práve Slendermanom

– u dospelých sa objavuje tzv. slender choroba, ktorá spôsobuje masívnu paranoju, krvácanie z nosa, nočné mory, halucinácie a mnoho iných príznakov

– obete unáša do lesa, kde ich zabije

– v chaotických prípadoch môže odstrániť dôkazy o jeho existencii tým, že spôsobí požiar

Smrť obete je zvyčajne veľmi drastická. Obeť nabodáva na vetvy veľmi vysokých stromov, a necháva ju vykrvácať. Orgány boli jednotlivo odstránené, potom ich umiestnil do vrecúšok a vložil späť do tela, na pôvodné miesto, ale stále vo vreckách. Telá obetí nevykazujú žiadne známky boja.

Na konci 20. storočia, keď pokročila technika, bol Slenderman zaznamenaný kvalitnejšie. Videá a fotky ukazujú Slendermana pozorujúceho svoju obeť.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DadaDátum 28. apríla 2016Zdroj theslenderman.wikia.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: