Polovica ukrajinských utečencov v Nemecku, Poľsku a Česku nechce späť domov! Zistite prečo

Zdieľať
254728_ukraine_tensions_18306 d5689cfe18cc4617ba13607b09293669 640x420.jpg

Podľa výsledkov prieskumu, ktoré zverejnil web Kyiv Independent, je 66 percent utečencov „úplne“ alebo „skôr spokojných“ so svojím životom v týchto krajinách. Hlavnými faktormi, ktoré by ich mohli motivovať k návratu, sú bezpečnosť a fungovanie kritickej infraštruktúry.

Polovica ukrajinských utečencov v Nemecku, Poľsku a Česku sa v prieskume Kyjevského medzinárodného inštitútu sociológie (KIIS) vyjadrila, že ich návrat na Ukrajinu je „menej pravdepodobný“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Z prieskumu, ktorého výsledky zverejnili v utorok, vyplýva, že 66 percent respondentov je „úplne“ alebo „skôr spokojných“ so svojím životom v Nemecku, Poľsku a Česku. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Na otázku, aké faktory by im pomohli vrátiť sa späť, respondenti najčastejšie odpovedali, že bezpečnosť a fungovanie kritickej infraštruktúry. Zároveň 26 percent oslovených uviedlo, že sa nevrátia, kým sa neskončí ruská invázia.

„Výsledky prieskumu ukazujú, že významná časť ukrajinských utečencov stráca, alebo už stratila, svoje spojenie s Ukrajinou,“ uviedol riaditeľ KISS Anton Hrušeckyj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom