Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pozri sa s nami na výrobu hranolčekov z McDonald´s! Takto sa vyrába obľúbená nezdravá dobrota!

Horizon33_2015-1-23_14-44-23
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Pre hranolčeky z McDonald´s má väčšina obyvateľov našej planéty tak trochu slabosť. Stačí ochutnať jeden a musíš zjesť celú škatuľku! Všetci vieme, že nie sú práve najzdravšie, ale sú také dobrééé… Ako sa teda vyrába tento zázrak?

Grant Imahara, ktorého môžeš poznať z Myth Busters (teda Ničitelia mýtov), sa rozhodol zistiť, ako sa vlastne tieto závislácke zlaté dobroty vyrábajú. Ako hovorí vo videu, hranolčeky z Mekáča zbožňoval, no prestal ich jesť, lebo sa po ich konzumácii cítil previnilo. Nuž, ani sa mu nečudujeme, veď o hranolčekoch z McDonald´s sa už popísalo všeličo negatívne. Presne preto sa rozhodol zistiť, ako to s hranolčekmi a ich výrobou celé je.

Horizon33_2015-1-23_15-12-13

Objavili sa dohady o tom, že hranolčeky vôbec nie sú zo zemiakov, no Grant na svoje exkurzii po továrni zistil, že to nie je pravda. Hranolčeky si počas výrobného procesu prejdú dlhým tunelom, v ktorom sa zmrazia. Sú tiež čiastočne vysmažené, aby sa zabezpečila ich chrumkavosť pri podávaní.

Predtým, ako ich čiastočne vysmažia, si prejdú procesom, počas ktorého sú do nich pridávané rôzne prísady. Dextróza (hroznový cukor)má slúžiť na to, aby boli hranolčeky stále zlatisté, difosforečnan sodný, vďaka ktorým zemiaky nezhnednú po zamrazení. Preto sú tie hranolčeky stále také chutné a dobre vyzerajú. Ale ktovie, či nám toto video ukázalo všetko…

Pozri si celý proces výroby hranolčekov:

https://www.youtube.com/watch?x-yt-ts=1421914688&x-yt-cl=84503534&v=el0EDgyO39w

.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 23. januára 2015Zdroj youtube.com, © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., youtube.com, video: youtube.com
K téme
reklama:
reklama:
reklama: